| Dyana_3631 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cateva statusuri de prietenie.Cine imi poate spune?

8 răspunsuri:
| doroteea a răspuns:

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos , prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos.

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum , aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus.

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa , dar a doua zi te ajuta sa faci curat , prietenul fals se distreaza , rupe tot si apoi pleaca fericit , nu te ajuta cu nimic .

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap.

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva.

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? " , prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva.

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei , prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe , cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis.

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme , un prieten fals iti da doar sfaturi rele.

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi , un prieten fals iti da ceva ,ii esti dator cu viata.

Prietenii adevarati nu m-au uitat cand au vazut ca nu mai am , prietenii falsi cand au vazut ca nu ami am toti au plecat.

M-ati considerat un prost ca v-am dat, sa stiti si voi ca nu v-am dat ca am fost prost , v-am dat ca am fost bun cu voi , dar nu mai merge asa am sa schimb si eu foaia si in sfarsit mi-am dat si eu seama care imi este prieten adevarat si prieten fals.

Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi .

Si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine.

Noi 2 am facut un legamant: Cat vom trai pe pamant Nimeni sa nu ne desparta niciodata.

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi.

Un prieten te accepta asa cum esti...dar spera la ceea ce ai putea sa fii.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.

Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc.Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit,nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei.

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva.

Prieteni, tovarasi de drum,iubiti, ne sunt cei care ne acorda increderea lor deplina.

Temelia adevaratei prietenii este incredere !Edificiul ei-respectul.

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii.Avutia ta este acolo unde sunt prietenii tai.

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua,care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.

Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor.Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.

Prietenii au ceva ce iti lipseste.de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma.

Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.

Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia.

Prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare...adevarul cel mai sever,cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii

Prietenia se masoara doar in amintiri,voie buna,liniste si iubire.

-Prietenii sunt tot ce conteaza, nu as putea trai fara dragostea lor.

Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla .

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !

Ea e langa mine, uit de tot si ma simt bine.

Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem defapt

Prietenia este tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii

un prieten adevarat iti vede prima lacrima o sterge pe a2a si o opreste pe a3a.

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult, incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

Poti să crezi în Dumnezeu, dacă vrei,dar nu crede prea mult în prietenii tăi!

Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei,iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!

.avem strazile in sange stii,si cu greu ne putem despartzi,fiindka nu stim sa traim altfel,orice am face ne intoarcem inapoi in cartier

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

.Prefer sa am putsini prieteni , da macar sa fie adevaratsi pentru toata viata

Dorul din mine .cere iubire. imi arde inima lupt cu oricine .pentru tine .

Si daca azi nu mai am loc in viata ta...Plec si n`am sa ma intorc iubirea mea si daca nu vrei dragostea n`o s`o mai ai...Acum vad ca nu a meritat

Dak mama nu ne-a faqt surorI`.a stiuT dc.pentru ca d-zeu ne-a` faqt.cele mai bune prIetenE.te iubesc

N-am prieteni. n-am nici neam. fratele meu e tot ce am .cu el impart toth` pe jumatee` nimic nu ne mai desparte

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta Ca merita tot ce e mai bun Trecutul e trecut viitorul conteaza acum

Vrei prieteni , invata sa vorbesti sincer !

O Fata Buna poate sa Devine Repede Rea

Daca maine ar fi sa mor inchid ochii si voi zambi,ca stiu ca o sa am la capu meu prietenii!

M'ai incurajat sa fiu ceea ce am vrut sa fiu,si tot tu esti motivu pentru care acum scriu!

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
"Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata..."

"prietenii sunt langa tine si la bine si la rau"
Un prieten ce ma insoteste Prin clipele grele si confuze, Iar daca ma intorc si plec , Acest prieten ma va urma…
de-a lungul vietii vei invata:ca cel mai bun prieten iti tradeaza increderea.

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat.

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Pentru ca exista uneori si prieteni adevarati

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Vrei prieteni , invata sa vorbesti sincer

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!

Nimic pe lumea asta nu iti creeaza un viitor asa cum o face o prietenie

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten

Sper ca iti plachappy.

| doroteea a răspuns:

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap , prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat.

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos , prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos.

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum , aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus.

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa , dar a doua zi te ajuta sa faci curat , prietenul fals se distreaza , rupe tot si apoi pleaca fericit , nu te ajuta cu nimic .

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap.

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva.

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? " , prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva.

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei , prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe , cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis.

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme , un prieten fals iti da doar sfaturi rele.

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi , un prieten fals iti da ceva ,ii esti dator cu viata.

Prietenii adevarati nu m-au uitat cand au vazut ca nu mai am , prietenii falsi cand au vazut ca nu ami am toti au plecat.

M-ati considerat un prost ca v-am dat, sa stiti si voi ca nu v-am dat ca am fost prost , v-am dat ca am fost bun cu voi , dar nu mai merge asa am sa schimb si eu foaia si in sfarsit mi-am dat si eu seama care imi este prieten adevarat si prieten fals.

Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi .

Si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine.

Noi 2 am facut un legamant: Cat vom trai pe pamant Nimeni sa nu ne desparta niciodata.

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi.

Un prieten te accepta asa cum esti...dar spera la ceea ce ai putea sa fii.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.

Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc.Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit,nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei.

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva.

Prieteni, tovarasi de drum,iubiti, ne sunt cei care ne acorda increderea lor deplina.

Temelia adevaratei prietenii este incredere !Edificiul ei-respectul.

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii.Avutia ta este acolo unde sunt prietenii tai.

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua,care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.

Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor.Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.

Prietenii au ceva ce iti lipseste.de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma.

Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.

Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia.

Prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare...adevarul cel mai sever,cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii

Prietenia se masoara doar in amintiri,voie buna,liniste si iubire.

-Prietenii sunt tot ce conteaza, nu as putea trai fara dragostea lor.

Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla .

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !

Ea e langa mine, uit de tot si ma simt bine.

Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem defapt

Prietenia este tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii

un prieten adevarat iti vede prima lacrima o sterge pe a2a si o opreste pe a3a.

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult, incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

Poti să crezi în Dumnezeu, dacă vrei,dar nu crede prea mult în prietenii tăi!

Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei,iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!

.avem strazile in sange stii,si cu greu ne putem despartzi,fiindka nu stim sa traim altfel,orice am face ne intoarcem inapoi in cartier

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

.Prefer sa am putsini prieteni , da macar sa fie adevaratsi pentru toata viata

Dorul din mine .cere iubire. imi arde inima lupt cu oricine .pentru tine .

Si daca azi nu mai am loc in viata ta...Plec si n`am sa ma intorc iubirea mea si daca nu vrei dragostea n`o s`o mai ai...Acum vad ca nu a meritat

Dak mama nu ne-a faqt surorI`.a stiuT dc.pentru ca d-zeu ne-a` faqt.cele mai bune prIetenE.te iubesc

N-am prieteni. n-am nici neam. fratele meu e tot ce am .cu el impart toth` pe jumatee` nimic nu ne mai desparte

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta Ca merita tot ce e mai bun Trecutul e trecut viitorul conteaza acum

Vrei prieteni , invata sa vorbesti sincer !

O Fata Buna poate sa Devine Repede Rea

Daca maine ar fi sa mor inchid ochii si voi zambi,ca stiu ca o sa am la capu meu prietenii!

M'ai incurajat sa fiu ceea ce am vrut sa fiu,si tot tu esti motivu pentru care acum scriu!

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
"Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata..."

"prietenii sunt langa tine si la bine si la rau"
Un prieten ce ma insoteste Prin clipele grele si confuze, Iar daca ma intorc si plec , Acest prieten ma va urma…
de-a lungul vietii vei invata:ca cel mai bun prieten iti tradeaza increderea.

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat.

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Pentru ca exista uneori si prieteni adevarati

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Vrei prieteni , invata sa vorbesti sincer

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!

Nimic pe lumea asta nu iti creeaza un viitor asa cum o face o prietenie

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten

Sper ca iti plachappy.

| doroteea a răspuns:

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu , nu te lasa cand ai probleme , prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme , se fac ca nu te cunosc.

Prietenii adevarati te ridica daca esti jos , prietenii falsi nu-i intereseaza si te lasa jos.

Prietenii adevarati te conduc pe ultimu drum , aia falsi nici nu-i intereseaza ca te-ai dus.

Prietenul adevarat se distreaza la tine acasa , dar a doua zi te ajuta sa faci curat , prietenul fals se distreaza , rupe tot si apoi pleaca fericit , nu te ajuta cu nimic .

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea , prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap.

Prietenul adevarat nu profita de tine , prietenul fals si-ar da in cap ca sa ii dai si lui ceva.

Prietenii adevarati mi-au spus pe fata ce au avut de zis , prietenii falsi pe la spate m-au barfit.

Prietenii adevarati iti spun " Ce mai faci? " , prietenii falsi cand incep cu asa ceva stiu ca au nevoie de ceva.

Prietenii adevarati si-ar da viata pentru mine si eu pentru ei , prietenii falsi nu ar misca un deget pentru mine.

Cu prietenii adevarati pot vorbi orice ca a doua zi nu imi aud vorbe , cu prietenii falsi de vorbesti ceva toti stiu ce le-am zis.

Un prieten adevarat iti da sfaturi cand ai probleme , un prieten fals iti da doar sfaturi rele.

Un prieten adevarat iti da bani si nu tii cere inapoi , un prieten fals iti da ceva ,ii esti dator cu viata.

Prietenii adevarati nu m-au uitat cand au vazut ca nu mai am , prietenii falsi cand au vazut ca nu ami am toti au plecat.

M-ati considerat un prost ca v-am dat, sa stiti si voi ca nu v-am dat ca am fost prost , v-am dat ca am fost bun cu voi , dar nu mai merge asa am sa schimb si eu foaia si in sfarsit mi-am dat si eu seama care imi este prieten adevarat si prieten fals.

Din 10 prieteni, stii ca 5 sunt falsi. Iar daca apare o problema, inca 3 fac pasi .

Si ce daca e lumea rea ma ajuta sora mea si la rau si la bine nu se desparte de mine.

Noi 2 am facut un legamant: Cat vom trai pe pamant Nimeni sa nu ne desparta niciodata.

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi.

Un prieten te accepta asa cum esti...dar spera la ceea ce ai putea sa fii.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.

Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc.Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit,nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei.

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva.

Prieteni, tovarasi de drum,iubiti, ne sunt cei care ne acorda increderea lor deplina.

Temelia adevaratei prietenii este incredere !Edificiul ei-respectul.

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii.Avutia ta este acolo unde sunt prietenii tai.

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua,care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.

Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor.Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.

Prietenii au ceva ce iti lipseste.de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma.

Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.

Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia.

Prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare...adevarul cel mai sever,cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii

Prietenia se masoara doar in amintiri,voie buna,liniste si iubire.

-Prietenii sunt tot ce conteaza, nu as putea trai fara dragostea lor.

Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla .

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !

Ea e langa mine, uit de tot si ma simt bine.

Tot ce ai auzit de noi stii ca nu e adevarat, hai lasa-ne pe noi sa-ti aratam cum suntem defapt

Prietenia este tipul de dragoste pe care ne inchipuim ca o traiesc ingerii

un prieten adevarat iti vede prima lacrima o sterge pe a2a si o opreste pe a3a.

Exista aceea persoana care te schimba atat de mult, incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta

A avea un prieten este mai vital decat a avea un inger

Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

Poti să crezi în Dumnezeu, dacă vrei,dar nu crede prea mult în prietenii tăi!

Poate vrei să`mi fi prieten si nu stii cum s-o iei,iti recomand să iei lectii de la prietenii mei!

.avem strazile in sange stii,si cu greu ne putem despartzi,fiindka nu stim sa traim altfel,orice am face ne intoarcem inapoi in cartier

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

.Prefer sa am putsini prieteni , da macar sa fie adevaratsi pentru toata viata

Dorul din mine .cere iubire. imi arde inima lupt cu oricine .pentru tine .

Si daca azi nu mai am loc in viata ta...Plec si n`am sa ma intorc iubirea mea si daca nu vrei dragostea n`o s`o mai ai...Acum vad ca nu a meritat

Dak mama nu ne-a faqt surorI`.a stiuT dc.pentru ca d-zeu ne-a` faqt.cele mai bune prIetenE.te iubesc

N-am prieteni. n-am nici neam. fratele meu e tot ce am .cu el impart toth` pe jumatee` nimic nu ne mai desparte

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Sa pot sa spun ca viata nu e nedreapta Sa uite tot ce-a fost ca-i fata desteapta Ca merita tot ce e mai bun Trecutul e trecut viitorul conteaza acum

Vrei prieteni , invata sa vorbesti sincer !

O Fata Buna poate sa Devine Repede Rea

Daca maine ar fi sa mor inchid ochii si voi zambi,ca stiu ca o sa am la capu meu prietenii!

M'ai incurajat sa fiu ceea ce am vrut sa fiu,si tot tu esti motivu pentru care acum scriu!

O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)
Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)
Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.
Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.
Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
"Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata..."

"prietenii sunt langa tine si la bine si la rau"
Un prieten ce ma insoteste Prin clipele grele si confuze, Iar daca ma intorc si plec , Acest prieten ma va urma…
de-a lungul vietii vei invata:ca cel mai bun prieten iti tradeaza increderea.

E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…

Prietenii adevarati sunt greu de gasit, dificil de parasit si imposibil de uitat.

Prietenii sunt ca stelele: intotdeauna alaturi de tine, nu conteaza cat de departe esti

Pentru ca exista uneori si prieteni adevarati

.Mi'a fost alaturi zile bune si nopti grele Cand plangeam din despartiri sau barfe rele...

Ea mi-a aratat de fiecare data cine sunt.

ea mi-a fost de fapt in viata un fel de inger pazitor.

Vrei prieteni , invata sa vorbesti sincer

Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!

Nimic pe lumea asta nu iti creeaza un viitor asa cum o face o prietenie

Prietenul adevarat iubeste oricand ! Si in nenorocire devine ca un frate !

Singura modalitate de a avea un prieten, este ca tu la randul tau sa fii un prieten

Sper ca iti plachappy.

| doroteea a răspuns:

Imi cer scuze ca am trimis de 3 ori, dar a procesat greu calculatorulstraight face.

| Angeline a răspuns:

Cand ma ranesc oamenii rai, gasesc alinarea in ochii tai. un prieten de multe ori mai bun ca asa zisii prieteni happy\

• Ma respecti? ♥ Si eu pe tine!

• Ma iubesti? ♥ Ce bine! Si eu pe tine!

• te-am jignit cand nu era cazu`? ♥ Iarta`ma!

• ti-am zis ca te iubesc? ♥ Am fost sincera!

• Sincera? ♥ Da, orikt de dur ar fi adevaru`!

☺♥Ma acceptzi asa cu sunt? N`o sa regreti :X

| Aly_5702 a răspuns:

Vrem sa bem cat mai putem, fii lemn. Voi o ardeti gen: "Uite cat avem!" E tragic cand iesim din grafic

Prefa`Te Ca Esti Proasta. Prefa`Te Ca Nu`Ti Pasa. Oricum Lumea Nu Vede Decat.Ca Esti Frumoasa!"

Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna.""

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte.Te Iubesc Si Punct!

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`niciodata

Cand prietenii sunt cei adevarati, ei reprezinta cel mai sigur lucru din lume.

Un prieten este cineva care te stie pe dinafara si inca-i mai place ce vede.

Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi.Pt a-l pastra insa pe amandoi.

Un prieten te accepta asa cum esti.dar spera la ceea ce ai putea sa fii.

Tin la tine pentru ca stii sa ignori slabiciunile si ratacirile mele si ma sustii cu fermitate sa dau ce-i mai bun din mine.

Tot ce pot face pentrul prietenul meu este sa-i fiu pur si simplu prieten.Nu am averi cu care sa-l rasplatesc. Daca el stie ca prietenia lui ma face fericit, nu va dori o alta recompensa.In asta consta maretia prieteniei.

Un prieten este alaturi de tine atunci cand nu mai e nimeni altcineva.

Prieteni, tovarasi de drum, iubiti, ne sunt cei care ne acorda increderea lor deplina.

Temelia adevaratei prietenii este incredere! Edificiul ei-respectul.

Prietenii trainici sunt cu adevarat una dintre bogatiile vietii. Avutia ta este acolo unde sunt prietenii tai.

Prietenii cei mai apropiati sunt cei care inteleg cel mai bine ce e cu viata noastra, carora le pasa de noi la fel ca si noua, care ne sunt alaturi la succese si la esecuri, sunt cei care rup farmecele asupra singuratatilor noastre.

Kilometri obositori trec repede si ii parcurgi mai vesel, mai usor...Si lumea-ntreaga pare mai senina cand ai un prieten drept insotitor.

Prietenii au ceva ce iti lipseste.de pilda optimismul.Ei te fac sa simti ca totul va fi bine in lume cat timp iti vor sta in preajma

Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.

Nu exista iubire mai mare si mai puternica decat cea pe care o exprima prietenia.

Prietenia inseamna iubirea suprema, cel mai valoros lucru, cea mai deschisa comunicare.adevarul cel mai sever,cel mai sincer sfat si cea mai mare comuniune de ganduri de care sunt capabili femeile si barbatii.

Prietenia se masoara doar in amintiri, voie buna, liniste si iubire.

->Prietenii sunt tot ce conteaza.nu as putea trai fara dragostea lor.

Voi fi mereu langa tine si am sa te sustin Am sa fiu langa tine in problemele care vin Caci ai nevoie de mine, de dragoste si afectiune.

Spune`mi mie ce probleme ai ca te inteleg... si eu am trecut prin multe poate reusesc sa leg o intamplare de alta sh sa realizez ca noi am fost facute ca sa traim aman2
Adevarati prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian, ci aceia care iti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla

Prietenul adevarat iubeste oricand! Si in nenorocire devine ca un frate!

Ea mi`e ca 0 sora, ne intalnim la scoala la aceiasi ora. Avem idei fixe, radem dup` culise, iar cand cortina a cazut, veselia a`nceput \\ /

ea e langa mine, uit d` tot sh m` simt bine

Cel mai bun prieten nu vorbeste pe la spate Cel mai bun prieten e mai mult decat un frate Cel mai bun prieten e cu tine la rau si la bine.Isi imparte cu tine si ultima mie.

Totu` e mai usor atunci cand sunt cu ei Doar cu ei, cu prietenii mei Ii numar pe degete ca sunt putsini ca ei Raman cu ei, raman cu prietenii mei!

> < cu tine `n` fiekaree zii` pana` cand `moartea ne `va despartiii`!

La` bIne~ si L~a rau`! e Ea e cu MinE~ mereu`!>>. THe yUbesk`! >
DaCa`aSh` puTea. I`aSh` Da ParThe` Din Mine. Vreau s`O vaD ZambinD. UrLanD De feriCire

Stie sa`mi fie prietena fara sa fi facut cursuri speciale!

Indiferent ce viata ne va da,indiferent ce cale vom urma,prietenia noastra va ramane peste timp

Undeva te pastrez mereu in inima mea, Jty ca nu te pot uita.

Sunt dependenta, iar pentru mine tu eşti singurul antidot.x

Fa ce vrei cu viata ta, lasa lumea sa spuna ce vrea.

| happycolour a răspuns:

Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe. Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte

Am cea mai buna prietena Din intreaga lume Imparte cu mine si rele si bune Parca ar fi cu mine din acelasi sange. Pentru mine plange

Pot sa ma trezesc in orice zi zambind, pot sa ajung oriunde pun in gand.Caci fie soare fie ploi, v-am avut mereu pe VOI!

| EmmY_6979 a răspuns:

*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei.

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.

Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.

Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.

Funda?