| SelenaAngela a întrebat:

Buna TPU.
Vreau un sfat de la voi! Eu iubesc un baiat din scoala la mine!
Eu stiu ca ma place,mereu incepe conversatia pe facebook cu,,cf?",, hey, ce faci?"Eu ii raspund si asa bine ma simt cand vorbesc cu el.Eu am 13 ani. Sa va zic o smecherie...
El vine mereu duminica in parc si odata eram si eu singurica rolling on the floor)
Si am vorbit despre chestii de scoala,,, de cand ai venit aici?",, ai telefon?" stiti chestii de genul.
Tot ce-mi doresc este sa fac o poza cu el si s-o pun pe facebook.Dar nu am avut curaj sa-i spun...Pur si simplu Nu.
Vreau sa se intample ceva, adica sa fie o problema si eu sa-l sustin si sa ii arat cat de mult il iubesc.Stiu ca la varsta asta nu imi trebuie dragoste.Parintii nu ma lasa sa am un iubit.V-am bagat in ceata un pic stiu.Dar ajutati-ma...Ce sa fac in privinta asta? El imi da like la cateva poze de pe facebook, ii da si altei prietene! ...Nu cred ca se pune problema,dar tot ce conteaza este sa ma apropii mai mult de el, atata timp cat e singur.
Duminica iar ma duc in parc si sigur vine si el...Ce sa fac?
Funda, direct...

Răspuns Câştigător
| MidnightR a răspuns:

O singura rectificare te rog.Schimba "iubesc" cu "plac".Asa ar fi cel mai bine.
Ce sa faci? Intereseaza-te de ceea ce ii place si vorbesti cu el despre acel lucru.Intreaba-l de vreme, de scoala, de ceea ce ii place, ce face in timpul liber blablabla.Si inainte sa va despartiti ii zici daca ar vrea sa faca o poza cu tine.NU CRED CA O SA TE MANANCE.E doar o poza.

| SelenaAngela explică (pentru MidnightR):

Multumesc frumos...Dar nu stiu despre ce sa vorbesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, in primul rand e cam prea tare spus ''iubesc'', utilizeaza mai bine verbul ''plac''. Vorbeste cu el, vezi ce-i place, daca aveti preocupari comune si incearca sa te apropii cumva de el. Cat despre poza, spune-i direct si el cu siguranta o sa accepte. FUNDA?