| FitMan a întrebat:

Buna tuturor. am o problema mai ciudata asa... mai exact sunt somnambul:d. stiu ca mi s-a mai intamplat sa vorbesc in somn sau sa ma plimb prin casa, dar ce am patit acum 2 nopti e altceva. mai exact, am trimis mesaje prietenei mele. mesaje gen:" cum ai dormit?" ( asta find la ora 2 noaptea). a mai patit cineva ceva de genul asta, si daca da, cum a-ti rezolvat problema asta?
multumesc

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

In general somnambulismul apare cand esti extrem de stresat sau obosit. Incearca sa-ti aerisesti camera seara si nu face chestii solicitante inainte sa te culci. Fii cat mai relaxat seara. Si evita mancarurile care pica greu. Daca tot nu trece iar episoadele astea continua, mergi la un medic.

3 răspunsuri:
| beautifullie a răspuns:

Din cate stiu eu, somnambulismul este o boala si se trateaza la psiholog

Răspuns utilizator avertizat
| HappYdaYGroparuL a răspuns:

Nu am păţit, dar poţi sa te duci la doctor vorbesc serios. Şi întreabal pe el. Ştie el cum se rezolvâ. Succes :=).