| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o intrebare in legatura cu iq-ul meu. Am facut 3 teste diferite si mi-a dat intre 103 si 119 iq, intrebarea e daca cu iq-ul asta o sa ma descurc greu in viata, gen luat decizii etc.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

IQ este o poveste la modă. Inteligența este capacitatea de a te descurca în viața reală.
IQ oficial este un test. Rezultatul lui arată cum te descurci să răspunzi la un test. Sunt întrebări puse așa cum le-au gândit cei ce au creat testul. Gândirea lor ( cu un IQ scăzut) a fost așa.
Cei inteligenți știu să răspundă la întrebările puse de noi. Cei ce nu știu să răspundă la ele sunt niște proști. Ai auzit sau văzut prostie mai mare? Viața reală nu conține acele întrebări. Dacă ar fi așa, ai învăța răspunsul la acele întrebări și ai deveni cel mai descurcăreț om de pe pământ ceea ce ste o tâmpenie, cu IQ foarte mic.
Nu te lua după IQ.

| RobertMoon a răspuns:

Cui ii pasa de testele astea stupide de pe net? La cultura generala cum te descurci? Asta conteaza.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Testele pentru IQ de pe net nu reflecta deloc realitatea.

| sdfsfsdfsdfsdf a răspuns:

Poti sa mi dai link ul ca sa vedem care e mai destept?
Daca e peste 100 esti boss.
Da. nu stiu, parca era o schema cu sub medie, normal, geniu si inca ceva, cred ca o gasesti daca cauti pe net.