| monicutza_5552 a întrebat:

Buna tuturor. mai ales fetelor! va rog ajutati-ma. imi cade parul ffff rau de fapt mia cazut mai mult de jumate crying de cativa ani asa mi se intampla am folosit revalid timp de 3 luni dar degeaba, iar acum am incercat cu gaz, usturoi si otet de mere...nici un rezultat, am parul ffff rar mai am cateva firecrying( si tot cade. ce ma facccc? ( am doar 20 ani, nu vreau sa chelesc crying )

3 răspunsuri:
| ßömþŌʼnįĶ a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor pentru ca nu se stie din ce cauza ti-ar putea cadea parul...sau daca nu vrei sa te duci ai putea incerca ceva tratamente naturale ca de exemplu:da-te cu ulei de masline pe el inainte sa faci baie, il lasi 1 ora pe par si dupa faci baie(metoda asta am folosit-o si eu deoarece si mie imi cadea parul...iar dupa nu mi-au mai cazut decat 2-3 fire dar este normal), poti face o masca cu galbenus de ou si lamaie happy sunt foarte multe metode, dar foloseste-o pe cea cu uleiul.Bafta!

| NoIdentity a răspuns:

Pai inkearca sa fierbi niste radacini de hrean in apa cu care te speli incearca face minuni foloste aceasta tehnik mai mult timp nu numai ca nu ti mai va cadea parul dar va deveni sh mai bogatwinkingsucces plzz funda?love struck

| FreaxxKid a răspuns:

Du-te la doctor :/ pentru ca (scuzati cacofonia) caderea parului poate fi din cauza unei probleme grave, spre ex si mie mi-a zis doctorul ca daca o sa fiu in continuare asa stresata cum era pana acum cateva luni o sa ajung sa imi cada parul din cap pe baza de stres si eu sunt mai tanara ca tine... deci pot exista multe motive, cel mai bine te duci la un doctor, poate in spatele caderii parului sta ceva mult mai grav:/