| Andreea2550 a întrebat:

Va rog ajutati-ma sad.
Sa va spun povestea measad.
Acum 3 luni mi-a placut de un baiat si lui de mine... M'a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu am spus nu ca imi era fff rusine si acum regret.Si as vrea sa ii demonstrez ca imi place de el si ca vreau sa fiu cu el crying(( niste sfaturi ceva? sau statusuri din care sa reiasa ca il plac?sad. Ma gandesc intruna la elcrying Va rog ajutati-maa!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna! Intai, intereseaza-te daca are iubita. Urmatorul pas, decat sa ii dai de inteles ca-l placi prin statusuri si alte prostii din astea ar fi mai simplu sa ii zici direct ca in acel moment te-ai simtit foarte rusinata fata de el, si adevarul e ca vrei sa stai cu el. Sau, ai putea sa rogi o prietena sa transmita acest mesaj in locul tau, daca tu nu te simti capabila. Mult succes si o zi buna! happy

| mistakeofyourlife a răspuns:

Poti sa ii dai semne subtile ca inca il placi, cum ar fi: poti sa il intrebi pe mess cum vede el fata perfecta si apoi poti sa ii spui si tu care e baiatul ideal [si il descrii la fel ca el]. happy La status o alternativa ar fi : Il iubesc dar prostu' nu isi da seama.
Te iubesc. [buzz cine se simte cu musca pe caciula]. Parerea mea este ca cel mai bine este sa iti faci curaj intr-o zi si sa ii spui in fata sau eventual pe mess. Ii aduci aminte de refuzul tau si ii marturisesti ca inca il mai placi. Trebuie sa iei in calcul si un nou refuz dar din partea lui. In find, el si-a incercat norcul si poate a trecut peste. Nu uita: incercarea moarte n-are. Bafta!kiss happy

| ChocaholicBi a răspuns:

Buna! Daca el nu are o noua iubita totul e bine. Spune-i ca atunci cand te-ai intrebat te-ai emotionat ca proasta si ca ai facut o mare mare greseala, pentru ca iti ear muult prea rusine si ca vrei sa fi cu el. Succes!

| marius17 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui in fata tot ce simti tu pentru el. nu iti fie rusine pentru ca nu ai de ce. fi sigura pe sentimentele tale.

| ghgdfhtsdfghytdfhtdrghgsdf a răspuns:

Spune-i tot