| Libelula45 a întrebat:

Buna,vam mare nevoie de un sfat. Am o mare problema si nu stiu ce sa fac,am de ales intre doi baieti, primul este Dan fostul meu iubit cu care am avut o relatie de 3 ani iar cel de-al doilea este un baiat Cristi pe care l-am cunoscut recent prin niste prieteni si cel cu care sunt acum, chestia este ca eu m-am despartit de iubitul meu cu care eram de 3 ani pentru acest baiat Cristi,pe moment am simtit ca nu e ce imi doresc deoarece intervenise plictiseala,era o relatie la distanta, se purta si urat si am zis sa incerc cu altcineva.De curand dupa ce am implinit o luna cu Cristi mi-a venit dor de fostul meu iubit si intr-un moment mai trist l-am sunat si el a inceput sa ma roage sa ne impacam, sa spuna ca nu poate sta fara mine si ca face orice numai sa ma intorc la el.Acum nu stiu ce sa fac imi pare foarte rau de Dan, mi se rupe sufletul au fost 3 ani si parca imi e greu sa ii spun pentru a doua oara ca nu vreau nimic cu el deoarece i-am dat sperante sunandu-l din nou dar in acelasi timp nu sunt sigura daca asta este iubire sau doar mila? Sau sa continui cu Cristi si sa nu ii frang si lui inima? Problema e ca si Cristi si Dan sunt plecati si nu am pe niciunul langa mine,sunt foarte derutata si trista, am mare nevoie de un sfat va rog!

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Chiar e necesar un sfat?
Banuiesc ca ai auzit de vorba romaneasca "cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unu"
Acum tu ceri un sfat la lume,de unde crezi tu ca stim noi ce simti tu si toate cele?
Trebuie sa ai un iq sub limta sa pui o intrebare de genu.
Daca tu nu stii ce simti, sau de ce, mila pila sila etc, cine crezi ca stie?!
Ia vezi, poate vei cunoaste un al treilea baiat.
Poate te va face sa-i uiti pe amandoi happy

| FanulMeu a răspuns:

Vrei un safat?
Nu cauta sfaturi pentru viata ta pe internet, tu iti traiesti viata nimeni altcineva.
Daca ai vazut ca relatia cu Dan nu merge din cauza distantei de ce ai inceput-o pe cea cu Cristi? cand sti ca si el e asemanator cu dan.
Daca totusi vrei un sfat ia o pauza de la relati si gandeste-te ce vrei de la viata, partener si de la tine. cand vei putea raspunde acestor intrebari atunci vei putea lua o dezicie fara sa regreti.

| Libelula45 explică (pentru FanulMeu):

Mda poate ai dreptate.dar nu stiu mi-e frica sa raman singura, nu vreau sa fiu singura acum, daca as lua o pauza ar insemna sa ii pierd pe amandoi si vreau pe cineva in viata mea, oricum mersi

| FanulMeu a răspuns (pentru Libelula45):

Poate printr-un miracol Cristi acepta sa fiti doar prieteni pana iti pui ordine in ganduri si viata. PS:slabe sanse

| Elide a răspuns:

"Daca iubesti doua persoane in acelasi timp, alege-o pe a doua. Daca o iubeai pe prima, nu ar mai fi existat a doua!"