| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

Verisoara mea a avut un prieten. Ei s-au despartit pentru ca pe verisoara mea o plimba un baiat(era verisorul meu de pe mama, iar ea e de pe tata). El s-a ingelozit si nu stiu cum a aflat.Ma rog s-au despartit iar verisoara mea nu mai vroia sa vorbeasca cu el(cum era si firesc) iar el o asteapta de la scoala si o baga in masina, ori ii intra pe mess(am schimbat parola dar nu stiu cum a aflat-o) si vorbeste cu iubitul ei nou si ii zice chestii(nu stiu mai exact ce)motive pentru care sa se desparta. Ce e de facut? Ar fu de folos si un mic sfat!

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Sa vorbeasca cu el, ar fi cam singura alternativa, sa se duca la el si sa-i zica ca daca tot s-au despartit de ce se mai baga in viata ei sentimentala, sa-si vada de propria viata si sa o lase pe a ei ca si-o poate controla si singura. Sa-i spuna ca nu mai vrea sa-l vada niciodata [asta ar putea sa-l faca sa plece si sa nu o mai deranjeze], ca il uraste [chiar daca nu este adevarat], s-a saturat de el si spre deosebire de el vrea sa-si traiasca viata mai departe! Apoi el crede ca daca face asta ii va despartii deci, va avea cale libera spre ea, poate s-a gandit mai bine si a hotarat ca vrea doar cu ea sa fie si etc. iar acum incearca sa o recupereze. Spune-i [verisoarei] sa-i zica ca numai simte nimic pentru el, si ca o alta relatie intre ei 2 nu va mai fi posibila niciodata. Iar daca nu merge cu vorbele astea, pur si simplu sa-l ignore, cu timpul daca va vedea ca ce face nu da roade se va plictisii si o va uita, poate intre timp va gasi pe altcineva. Succes!:*