| nekmario a întrebat:

Vorbesc cu o fata pe care o cunosc de cand eram mici si cred ca este interesata de mine doar ca atunci cand vorbim nu ma intreba nimic si asteapta sa pun doar eu intrebari ceea ce este enervant la un moment dat.Mereu imi reactioneaza cu ador si imi da comentarii dragute. La un moment dat am incetat sa ii mai dau mesaje iar dupa vreo 2 saptamani m-a cautat ea dar conversatiile sunt la fel ca inainte raspunde doar la ce o intreb.Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Poate nu e așa de interesată de tine cum crezi tu ori e prea timidă.
Încearcă să stai de vorbă cu ea și află ce vrea de fapt de la tine.

| AndaAlexandra a răspuns:

Poate e timida... Intalneste-te cu ea, vezi cum e situația atunci. Asa îți vei da seama daca e timida sau daca e interesata cu adevărat de tine.

| dani420 a răspuns:

Pfoaaaa..."cea mai enigmatică fata din viata unui băiat va fi întotdeauna cea care il respinge, dar totodată ii da semne ca il place" deci eu am pățit chestia asta, si mi se pare cat de cat asemănător si in situația ta. Nu stiu cum sa te ajut daca ii asa cum am zis...n am știut in aproape un an de zile ce sa fac in situația mea, ce sa mai zic de sfaturi