| OanaGY a întrebat:

Vreau sa imi fac o trupa cu niste colege din clasa, una cu tobe, una vocal iar eu cu chitara, de repetat avem unde sa repetam, problema e ca nu stim cum sa pornim... ce sa facem sa auda lumea de noi? Nu ma refer sa aparem la tv, dar sa ne stie macar unii oameni din zona. FUNDA

Răspuns Câştigător
| SimplUdThot a răspuns:

Eu cunosc multi care au inceput pe youtube. Sau puteti sa va faceti un blog, sau nu stiu o pagina publica pe facebook happy Acolo o sa se stranga like'uri, dislike'uri dar toti isi spun parerea si voi trebuie sa tineti cont de unele. Rugati prietenii vostri sa va urmareasca activitatea si la randul lor sa spuna mai departe si aveti o sansa sa deveniti cunoscute in mai mute moduri. happy

1 răspuns:
| DeidaraXR1 a răspuns:

Deci si eu ma aflu in aceeasi situatie. Is tobosar si acum avem ceva maricel. Ca sa iti faci trupa trebuie seriozitate, lucru in echipa si oleaca de banuti. Noi vrem sa incepem cu un concert de 5-6 melodii si il vom da in scoala... Adica de cate ori o fost un eveniment in scoala si ai cumparat bilete doar ca sa ai ce face... Ma rog, va mai trebuie ca-ti va membri, cum ar fi o chitara armonica si ceva solisti. De asemenea daca vreti ca peste o luna sa dati concert va trebuiesc instrumente si cineva care sa va indrume. SimplUdThot nu a zis asa de bine faptul ca nu va puteti descurca singure. Daca mai vrei sfaturi george.robert98@yahoo.com. SUCCES