| Fefe2009 a întrebat:

vreau sa-mi dati niste sfaturi: ideea este ca toate prietenele mele sunt mai dezvoltate si ma simt aiurea. Vreau sa imi spuneti ce sa fac sau ce sa maninc....nu vreau raspunsuri de gen,, lasa ca toate la timpul lor" sau ceva de genu...Mersi muult

2 răspunsuri:
| Robbu a răspuns:

In primul rand depinde ce varsta ai.
In al doilea rand, daca vrei sa te dezvolti, evita sucurile acidulate(coca-cola, pepsi etc.) macar cat poti tu, mananca sanatos si evita infometarea.La infometare ma refer sa nu stai prea mult pe ganduri cand iti este foame,si iti spui in gand "lasa ca mananc mai tarziu" sau ceva gen happy
In al treilea rand este sportul, un pas foarte important. daca nu ai posibilitatea sa mergi la o sala de fitness/aerobica, poti face asta si acasa, afara, prin parc.Mancarea te ajuta sa cresti in masa musculara, exercitiile te ajuta sa definesti muschii. Daca vrei si asta iti doresti, cu siguranta vei reusi si vei avea rezultate de care vei fi mandra.
Mult noroc!

| Fefe2009 explică (pentru Robbu):

Iti multumesc mult...winking