| Ramonne a întrebat:

Am si eu o problema cu timiditatea..imi este rusine sa ma intalnesc cu fetele, iubesc o fata de mult timp dar nu ne-am vazut niciodata din cauza timiditatii mele ..si ea ma iubeste, dar imi este rusine..prea rusine.Ce pot face?

5 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

Avand in vedere ca si tu esti fata, trebuie pur si simplu sa va impartasiti pasiunile si preferintele in materie de lucrurile comune care va plac. Trebuie insa ca ea sa-ti cunoasca orientarea, pentru ca risti sa ramai cu buza umflata. Spune-i ca o placi, dar nu in felul in care se plac doua potentiale prietene. Fa-o sa se apropie de tine, fa-o sa fie interesata de tine.

| Ramonne explică (pentru totElodia):

Sunt baiat laughing). Sunt pe contul unei prietene big grin

| FlorenceVi a răspuns:

Mai intai trebuie s-accepti ca esti lesbiana.

| Ramonne explică (pentru FlorenceVi):

Nu e lesbiana, ce lume. Sunt un prieten si nu am cont.

| Tgv a răspuns:

Dă-o-n colo de rușine dacă și ea te place. dacă nu faci nimic, ce câștigi?