| bogdi1998 a întrebat:

De cateva zile am inceput sa fac meditatii cu un om care explica foarte bine, dar fumeaza cam 3 pachete de tigari in mai putin de 2 ore si, nu este sanatos pentru ca este fumat pasiv insa mi rusine sa ii spun sa nu mai fumeze de fata cu mine pentru ca poate se supara, as vrea sa imi spuneti ce ar trebui sa fac pentru a evita fumatul pasiv.

Răspuns Câştigător
| AllePunct a răspuns:

Heii.
Nu este nici o rusine sa il rogi sa nu mai fumeze pe tine, pentru ca si tu esti constient ca iti afecteaza sanatatea si te deranjeaza acest aspectbig grin.
Cand mai ai meditatii, poti sa il rogi sa faceti o pauzacand vrea sa fumeze, sa iti dea ceva de lucrat, niste exercitii cat timp el fumeaza.
Sau, ca sa nu pierdeti timp, pentru ca 3 pachete in 2 ore, este enorm, poti sa il rogi sa deschida un geam si sa fumeze cu tine in camera pe geambig grin.
Uite, iti dau o idee cam cum sa formulezi daca te hotarasti sa ii spui.
"Auziti, domnule "..." pot sa va zic ceva? V-as putea ruga sa nu mai fumati langa mine, pentru ca ma deranjeaza fumul si nu imi face bine, va rog sa nu va suparati".
Iti garantez ca nu este nici o rusine si nu o sa se supere deloc, pentru ca el e constient ca fumul nu iti face bine, dar nu stie ca te deranjeaza din momnet ce nu i-ai spuspuppy dog eyes.
Sper ca te-am ajutatbig grin.
Funda?batting eyelashes

| bogdi1998 explică (pentru AllePunct):

Ai dreptate, dar acolo sunt mai multi copii si niciunul nu i-a spus pana acum sa nu mai fumeze si daca ii zic o sa zica ca ce ma deranjeaza, daca iti convine bine daca nu pleci...

| AllePunct a răspuns (pentru bogdi1998):

Nu o sa zica asta, crede-ma, e un om matur in toata firea care poate sa gandeasca singur. Nu e un om cu o rata de mentalitate scazuta si nu cred ca in calitate de meditator o sa zica astatongue.
Tu incearca, daca nu merge, vorbeste cu parintii tai sau cu ceilalti copii.
Tine-ma la curent, te rog:*
Te pup.