| Ionicabirlogeanu234 a întrebat:

Buna ziua, eram pe holul scoli si am strigat la profesorul de consiliere pedofilul, diringita mea m-a luat m-a tras de urechi si mi-a zis sa imi cer scuze. Mi-am cerut dupa cateva zile mi-a facut mustrare scrisa si mi-a zis ca imi scade nota la purtare, am 13 ani ce pot sa fac (mi-a chemat si parintii la scoala)?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte bine iti face. Asuma-ti consecintele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa faci o plangere ca te-a agresat fizic cu trasul de urechi

| dullcat a răspuns:

Iti asumi greseala? E greu tare. laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Sa accepți consecințele...
Faptul că ai vrut să o faci pe-a clovnul, te cam costa.
Data viitoare sa fii mai atent in limbaj și să înțelegi că chiar și un rău făcut în glumă, tot are repercusiuni.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu e deloc ok ce ai facut. Nu poti face acuzatii de genul daca nu ai dovezi pentru ca ii distrugi reputatia omului. Iar daca ai dovezi arata-le dirigintei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De i-ai spus ca e pedofil? A fost o gluma! Vorbește cu el între patru ochi și spune-i adevăratul! Explica-i ca a fost doar o gluma!