| MariaCrinaPopescu1233 a întrebat:

Bună ziua, eu tot nu înțeleg de ce generația asta e disperată după sex? Gen frate, la 12 ani deja să ai un partener mi se pare JEGOS, deci serios, ăștia cu 15 ani... eu tot 15 ani am dar nu mă gândesc la de-astea, frate deci am o prietenă care îmi povestește că tot liceul are videoclipuri cu o fată din generală care are 12 ani și sunt videoclipuri cu ea cum suge p***, serios? Adică trebuie să fii bolnav la cap să faci așa ceva, la 12 ani să ai copii? De ce s-au stricat vremurile când ne udam cu sticle de apă? Îmi e SCÂRBĂ de generația asta chiar dacă și eu fac parte din ea

34 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru dullcat):

Nu am putut sa ii raspund direct ca ma ignora. Asa e cand tragi exemplarele ca el de urechi ca abereaza big time...

| dullcat a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai si eu ce treaba am? laughing Da, e special. Mai si editeaza raspunsurile si face pe inocentul, dupa ce scrie un carnat cu cate un rand liber intre fiecare propozitie.Stai linistit, ca nu esti singurul.Trebuie sa fii tare plictisit ca sa dai ignore la 300+ oameni in 3 luni.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru dullcat):

Nu ai, dar nu puteam sa ii raspund lui direct.winking

| Sophieka a răspuns:

Te apreciez pentru nivelul tau de constiinciozitate.

Sunt mai mare decat tine cu 12 ani insa la fel era si in generatia mea, si probabil, in toate generatiile precedente dar cu un grad mai scazut (poate) de astfel de porcarii.

M-am confruntat si eu cu frustrari...Copii pe la 11 - 12 ani vorbeau deja de "combinari" pe atunci asa era vorba... Ca x s-a combinat cu y sau :
"- Ba, m-am combinat cu Z. "

Era la moda sa fumezi, musai sa ai telefon cat mai nou aparut..Pe atunci incepusera acestea cu touch screen si cine nu avea era batjocorit in ultimul hal si mai era moda sa te uiti in telefonul celuilalt sa vezi ce poze are si ce contacte.

A aparut internetul nu cu mult timp in urma si au inceput computerele sa se instaleze in fiecare locuinta... Pornografia era in floare asa ca astia mici care au inceput combinarile, au invatat cum sta treaba serioasa pe site-urile pornografice si se uitau la tot felul de lucruri...De la lucruri cu lesbience, homosexuali, pana la extremitati si lucruri anormale, dezgustatoare sau bolnave.

E la fel sau chiar mai multa prostie decat cum era in cazul meu si pentru mine a fost foarte dificil pentru ca eram mereu intrebata daca am iubit (si mai era tot o moda ca fetele sa aiba iubiti mult mai mari decat ei, si sa fie smecheri sau cu bani).
Erau fete care la 13-14 ani deja erau cu baieti de 19+

Iti doresc sa ramai la fel de constiincioasa si sa iti impui limite si respect altfel vei invata prin dureri si traume, ca nu e bine sa repeti prostia aia si aia.

Nu iti va fi usor sa fi atat de constiincioasa si inteleapta intr-o adunatura de retardati.