| DeadManSoryn a întrebat:

Bună ziua TPU, cum pot desena si eu mai frumos. Fundă pentru cel mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
| GeosBIOS a răspuns:

Numai exersand. Nu te descuraja daca inca nu-ti iese, exerseaza cat mai mult, incercand sa redai lucrurile pe care vrei sa le reprezinti astfel incat sa fie cat mai aproape de realitate. Dupa ce ti-ai cultivat un pic talentul si vezi ca-ti merge mana, incepe sa studiezi diverse metode de reprezentare, lumini, metode de umbrire, texturi etc. Deocamdata daca esti la inceput, incearca doar sa redai cat mai bine formele, contururile.

Nu te arunca direct asupra imaginii de ansamblu si incearca sa reprezinti lucrurile din aproape in aproape.

1 răspuns:
| myiau a răspuns:

Cauta metodele despre cum se deseneaza, si pune.le in practicarehappy succes,, app nu uita sa fi inspirat de ceva