| Madntc a întrebat:

Bunăă!
Deci...cum să încep?
Îmi place de un băiat, e în clasa a 11a iar eu a 10a. Are iubită dar îmi zice că mă iubește, îmi dă mesaje în fiecare zi iar eu îi răspund, chiar dacă mă jur că nu o voi mai face...
Mi-a zis că vrea să petreacă mai mult timp cu mine și să vorbim mai mult (mi-a zis să mă duc la el acasă "să bem un suc și să petrecem mai mult timp împreună" iar eu i-am răspuns cu "nu" și mi-a zis "nu îți fac nimic dar dacă nu vrei, asta e".) dar eu *încer* să evit asta (dar nu-mi iese ). Astăzi a venit în clasă la mine și mi-a zis să ies afară cu el că vrea să îmi zică ceva, iar eu i-am zis că nu ies și m-a tras de mână până afară și m-a întrebat de ce nu vreau să stau cu el iar eu i-am spus că nu vreau să mă bag în relația lui, el răspunzându-mi cu " eu nu am zis că te bagi în relația mea" și m-a pupat.
După ce am terminat orele voiam să mă duc acasă și am încercat să nu îl bag în seamă dar se tot ținea după mine și mă tot întreba de ce nu vorbesc cu el și dacă mi-a greșit cu ceva...
Deci...își bate joc de mine sau mă place?

5 răspunsuri:
| Socke a răspuns:

Te place. fi dragura cu el, arata-i si tu ca-l placi.

| JustTheRandomGuy a răspuns:

Pune-l sa aleaga intre voi doua, si spune-i ca daca nu se desparte de actuala nu mai are sanse cu tine

| IoanaShy a răspuns:

Te place. Nu te mai jura ca il vei ignora.
Intrebarea este 'tu il placi pe el?'. Nu te baga in relatia lui si nu ii cauza probleme. De asemenea mai este si varianta ca vrea sa fie bfful tau

| Madntc explică (pentru IoanaShy):

Da, îl plac... și nu cred că vrea să fie bff-ul meu.

| IoanaShy a răspuns (pentru Madntc):

Merita sa incerci