| DragosteDePrimavara a întrebat:

BUnaa! Imi puteti spune care este morala fabulei "VULPEA IN LIVADA" de Alwxandru Doinici..Va rog! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| HappyYoyo a răspuns:

E mai ușor să îți spui că nu îți dorești decât să muncești pentru a ajunge cât de sus îți dorești.

3 răspunsuri:
| ionutmihail a răspuns:

Morala acestei fabule este una explicita, dedusa din intamplare.Morala consta in faptul ca omul slab care nu isi recunoaste defectele (reprezentat de vulpe) nu isi constientizeaza neajunsurile dand mereu vina pe altcineva sau altceva. Sper ca te.am ajutat happy