| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa laughing laughing
Am o mare problema!
Sunt din gorj!
Week-endul asta care a trecut am fost la o ruda la un botez prin Bucuresti laughing
Am plecat eu,ai mei,sora mea, varul meu (22 ani) si cu vara mea (19 ani)!
Am o relatie de aproximativ 10 luni, prietena stia ca plec! sta la aprox. 35 km de mine... vorbim zilnic la telefon,prin mesaje!
Ne-am cazat vineri seara la o pensiune! Acolo mai era o familie,dar pensiunea era mare, asa ca no problem laughing
Sambata seara nu m-am dus la botez...din cauza ca iubita e putin cam geloasa...chestii de genu' "i-auzi,te duci la botez"! Nu vreau s-o supar,asa ca ii fac pe plac!
Toate bune si frumoase... duminica dimineata,ma trezesc,etc etc,si ies afara,pe terasa pensiunii! Acolo cunosc o fata, are 17 ani si e fata celor care stau cu noi la pensiune! in acest timp, eu vorbeam cu iubita...prin mesaje laughing Nu pot sa-i ascund ca mai era si acea fata,i-am spus,a facut niste figuri,dar i-a trecut!
Ai mei au zis ca stam pana vineri saptamana asta laughing
Precizez... zilele astea am stat doar in camera crying Mi se scurgeau ochii dupa piscina de afara crying N-am iesit tot cu gandul ca sa "n-o supar pe mamii" (asa ii zic iubitei "mamii")!
Aseara varul meu a iesit pe terasa cu acea fata,eu eram in camera, vorbeam cu iubita laughing
Desteptul de var a imbatat-o pe acea fata...si pe la 12-1 noapte a adus-o la mine in camera! Eu dormeam,nu am stiut nimic de ceea ce se intampla!
Azi-dimineata cand m-am trezit,hooop, fata aceea era intinsa jos pe podea...dormea,naiba stie,cert e ca mirosea a votka laughing
Evident...i-am spus iubitei "gulita,varu-meu a imbatat-o pe fata aia si a adus-o la mine laughing" crying Practic,lua foc crying crying crying crying crying De azi-dimineata ma cert cu ea crying "eu nu insemn nimic pentru tine", "de ce tocmai in camera ta?", "scoate-o afara" crying crying Recunosc,am partea mea de vina,adica sunt vinovat ca ii spusai!
Nu i-am ascuns nimic pana acum,dar ma simt obligat sa ii ascund unele chestii, tocmai din cauza reactiei ei crying crying crying crying crying crying crying
Pana la ora 13 fata aia statu la mine in camera,dormea, pe podea laughing In fine...va rog, ajuta-ti-ma!
Ce sa-i zic iubitei?
Plansa! Zisa ca nu ma credea in halul asta crying crying crying crying
AJUTOOOR!
Dau funda crying crying crying crying crying crying!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cata telenovela... sa zicem ca e pe bune, caz in care esti praf. Cum naiba sa nu iesi din camera ca se supara "iubi" hai sa fim seriosi, e penibil

| RainmakerX a răspuns:

Hey! ツ
Omule...nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar totusi, ce are prietena ta?
Eu unul as fi stat toata ziua la piscina si as fi lasat-o pe aia sa doarma in pat ca oamenii. Te faci ca nu stii nimic si nu mai spui tuturor asta.
E la 35 de km de tine. De ce ti-e frica? Du-te la piscina, distreaza-te si nu-i mai spune absolut totul, ce naiba...
Cu ce o ajuta sa-i spui asa ceva?
Nu o ajuta cu nimic sa stie, doar o faci sa se simta prost.

Repet, iesi din camera aia, du-te la piscina, distreaza-te... Cu ce o superi pe prietena ta daca te innoti si tu un pic?

Sau este geloasa ca o sa vezi fete in costume de baie la piscina?
Sa presupunem ca este adevarat 100% ce ai zis. In acest caz nu-i mai spune totul prietenei. Cu ce ar ajuta-o sa stie asa ceva? Cu nimic. Ai grija la ce spui, inteleg ca vrei sa fii sincer si chestii de genul dar cateodata este bine sa ascunzi o parte de adevar.

Bucura-te de cat mai stai acolo! Iesi si tu din camera, du-te la piscina si relaxeaza-te! Iti este cumva frica de iubita ta? Sa nu cumva sa intri in piscina ca o sa te trezesti cu ea pe tine. O sa vina de la 35 de km distanta numai ca sa faca scandal.
Glumesc.
Spune-i adevarul insa nu in intregime.
Nu mai vorbi despre acea fata, intreab-o ce mai face si chestii de genul ca sa vada ca te gandesti la ea.

Bafta!✌

| Kenya a răspuns:

Aoleu rolling on the floor
Nu crezi ca esti putin cam catelusul ei,nu iubitul ei? Nu te duci la botez ca e geloasa iubi? E penibil mai! Practic esti tinut in lesa, nu zice nimeni ca trebuie sa o inseli daca la asta te gandesti rolling on the floor Fii si tu mai chill, din cate am inteles e prea geloasa. Spune-i ca te deranjeaza, daca se mai linisteste bine daca nu, pa! rolling on the floor

| shurubeluuuu a răspuns (pentru Kenya):

Daca-i zic "PA!", turbeaza crying laughing laughing

| cameleonu05 a răspuns:

Narcisa salbatica level 999

| Pisica18a a răspuns:

Pai în primul rând,faci bine ca ii zici adevarul dar în același timp ii faci un rău ei,nu ii mai spune unele lucruri dacă ești conștient ca ea o sa se supere,ca o sa plângă,dacă o iubești și ea te iubește nu va conta dacă ii ascunzi ceva,dar sa nu fie cava important și sa ii ascunzi, asta e de neiertat, dar sa nu afle de la altcineva ca înnebunește, te asigur, am pățit-o. happy

| shurubeluuuu a răspuns (pentru Pisica18a):

Stiu cum e laughing A aflat de la o prietena ca am iesit cu cineva, doar amic eram cu acea persoana...cand a aflat...a luat-o razna laughing