| pornotash a întrebat:

Am o problema foarte mare cu o fata care de cand am cunoscut-o m-am indragostit de ea, dar ea nu si am inceput prin a fii prieteni la inceput acum 3 luni dar acum dupa 3 luni am zis gata sa ii zic ca nu vreau sa ramanem doar bunii prietenii si i-am zis ca simt ca o iubesc si ca o vreau langa mine plus ca in astea 3 luni in care tot suntem prietenii bunii am facut multe impreuna si ne-am cunoscut destul de bine.Dar ea mi-a zis ca nu vrea pentru ca ea de la bun inceput m-a vazut doar ca pe un prieten bun si plus ca ea este genul de fata care ii plac si fetele si baietii este un fel de BISEXUALA cred ca asta e cuvantul.Dar nu stiu acum sa o fac iubita mea dupa ce am aflat ca m-a vazut doar ca pe un bun prieten si ca nu simte nimic pentru mine m-am intristat am vrut sa termin prietenia cu ea, iar ea a zis ca nu vrea sa piarda un bun prieten si ca nu vea sa fiu suparat pe ea.Si acum nu stiu ce sa fac totusi i-am zis OK ramanem buni prieteni si iarta-ma ca ti-am zis ce simt.Nu stiu ce sa fac sa o am langa mine Dati-mi un sfat o idee orice nu mai pot pur si simplu sunt cu moralul la pamant

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca nu trebuia sa accepti pozitia de prieten. De obicei doare mult sa fii doar prieten.

Ti-ar fi mai usor sa te indepartezi total de ea si sa intelegeti amandoi ca e mai bine asa.Ea nu te poate vedea decat ca pe un prieten, tu doar ca pe o iubita.

Asa ca mai bine cautati fiecare ce doriti in alta persoana. Si fiti recunsocatori pentru clipele petrecute impreuna.

Niciodata, dar niciodata sa nu iti ceri scuze pentru ce simti. E ca si cum spui : scuze ca exist. Nu e bine. Ai simtit asa.

Eu unul cred ca in astfel de momente mai bine spui : imi pare rau ca nu iti pot fi doar prieten.

Ea trebuie sa inteleaga si sa fie responsabila fata de ce simte pentru tine. Si daca te iubeste ca pe un prieten macar te va lasa sa iti vezi de viata.

Iar daca insista sa fiti prieteni, inseamna ca nu stie ce vrea. Si iti face rau.

Tu trebuie sa ii dai de inteles clar : vrei sa fii iubita mea, ar fi frumos. daca nu, imi pare rau dar nu mai pot fi prietenul tau. Deocamdata drumurile noastre se despart. A fost frumos si iti multumesc pentru clipele petrecute impreuna.

| pornotash explică (pentru Bacemi):

Tot ce mi-ai zis tu m-a miscat foarte mult chiar tot ce ai zis toate vorbele pe care mi le-ai scris si ai mare dreptat FUNDA Si daca ai vrea sa fim prieteni sa ne mai ajutam cu anumite probleme imi poti da accept uite eu incerc sa te adaug la prietenii happy Multumesc pt.tot

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Cand fata nu te vrea, poti sa te dai si peste cap si tot degeaba. Daca insisti, o poti pierde si de prieten.

| Vix999 a răspuns (pentru neutrino):

I agree happy Din pacate daca ea deja si-a exprimat sentimentele intr-un mod foarte raspicat NU ai ce sa mai faci. Fie incerci sa treci peste si sa ramai amic cu ea fie rupi legaturile de tot. Se intampla si lucruri d'astea happy Oricum nu lasa experienta asta sa te faca sa iti fie frica pe viitor sa spui ce simti si ce vrei!

| neutrino a răspuns (pentru Vix999):

Ai deraiat putin. Ai gresit adresa.

| Vix999 a răspuns (pentru neutrino):

Avand in vedere ca eu nu am facut altceva decat sa fiu de acord cu ce ai spus tu...cam unde am deraiat?