| IngeruMeuCurcubeuTau a întrebat:

BUUNA TPU!:X Va rog sa ma ajutati cu ceva:
La scoala in fiecare an de Craciun se organizeaza un joc care consta in extragerea unui bilet si pe cine ai pe bilet, aceluia trebuie sa ii faci cadou de Craciun.Mie mi-a picat un baiat...Ce sa ii iau? FUNDAA
P.S. Are 13 ani.

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ma bucur ca acest obicei a ramas si se mai practica si acum. Recomand in general cadourile ce au legatura intr-un fel sau altul cu sarbatoarea, anume un cadou decorativ, un mos sau un om de zapada, un ren, o casuta etc. Poti pune in cadou si o caciulita de mos sau un bat din acela ornamental de Mos Nicolae, ca tot se poarta acum, sau o cizmulita ornamentala. Daca colegul tau e mai funny, poti sa-i cumperi un tricou cu mesaj haios, daca e genul care se imbraca elegant poti sa-i cumperi o cravata sau daca e genul care se imbraca sport atunci din nou un tricou cu mesaj haios ar fi solutia.

| michelia a răspuns:

Un tricou, sau o jucarie din plus sau, daca vrei sa-l faci sa se simta mai important, un parfumel ambalat frumos ( dar la virsta asta mai degraba primele 2 variante).
Si mai pui ceva de ciocolata potrivit ( un Mos etc )

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Pokemoane din alea după CN că am văzut pe toți puștii în limbă după așa ceva.

| haisanu a răspuns:

Buna:* Si noi facem asta de Craciun big grin E o idee buna..Noua ne zice profesoara sa luam ceva pana in 5 lei.Ii poti lua un pachet de carti, Un pix thinking, ceva dulce, o minge de fotbal, un breloc etc.
Distractie placutalove struck