| kyty_2929 a întrebat:

Cam ce ar trebui sa ma fac in vata adica ce este profitabil?
-doctor
-avocat-
profesor-
politist
astept multe rasp pls dau si fundite la rasp care mtiveaza alegerea
dar si mute voturi

Răspuns Câştigător
| Bleahhhhhh a răspuns:

In primul rand acest lucru depinde foarte mult de tine,adica la ce esti buna, ce iti place sa faci.Eu spre exemplu vreau sa devin doctor,de ce? Foarte simplu, imi place medicina desi trebuie sa fiu sincera este foarte mult de invatat, dar merita.De castigat se castiga foarte bine, atat in tara dar mai ales in alte tari la clinici particulare, unde ai si conditii mai speciale. Daca vrei sa te faci politist sau profesor...adica daca ai vrei preferinta nu se castiga atat de bine ca politist,si nici ca profesor(desi faci o avere din meditatii in ziua de azi parerea mea este ca mai mult iti omori timpul, cat despre avocat este o meserie bine platita si de viitor. Repet, depinde cel mai mult de tine!