| anonim_4396 a întrebat:

Cam de pe la ce varsta incep fetele sa mearga la ginecolog? Trebuie sa mearga neaparat cu parintii?

8 răspunsuri:
| Dafuqq a răspuns:

Normal ar fi de la 18 ani in sus.
Fetele, de la 18 ani in sus sunt stapane pe situatie.Nu au de ce sa mearga cu parintii.
Cele sub 18 ani (cazuri rare) ar trebui sa fie insotite de parinti.
De ce am zis cazuri rare?
Deoarece majoritatea baietilor care intretin raporturi sexuale cu minore folosesc prezervativ.
Doar daca se rupe, atunci ar fi o problema devil
Multa bafta! Funda?:X

| Laura2502 a răspuns (pentru Dafuqq):

Nu intrebam de treaba cu prezervativul, intrebam mai mult de ...acel consult de rutina.Nu era bine ca fetele sa mearga la ginecolog chiar daca nu si-au inceput inca viata sexuala?thinking Intrebam si eu...ca asa se zice.P.S N-am mai fost pana acum la ginecolog.

| Dafuqq a răspuns (pentru Laura2502):

Pai daca nu si-au inceput viata sexuala ce rost ar avea sa mearga la ginecolog?

| Laura2502 a răspuns (pentru Dafuqq):

Pai nu stiu exact, de aia intreb pe aici...sa aflu si eulaughing.

| Dafuqq a răspuns (pentru Laura2502):

Pai,fundita te rog?puppy dog eyes

| stlferlo19 a răspuns (pentru Dafuqq):

A...din moment ce nu ai viata sexuala, a mai ramas rusinea fata de parintithinking
Fa ca orice fata, mergi cu mama ta, este ceva extrem de normal:*

| stlferlo19 a răspuns:

Cand simti ca ai probleme e bine sa te duci, dar din moment ce intrebi daca trebuie sa mergi cu parintii, e clar ca esti minora, si ti-ai inceput viata sexuala, si ai dereglari ale menstruatiei, asteapta o perioada, cam 2-3 luni si ti se va regla

| Laura2502 a răspuns (pentru stlferlo19):

Nu mi-am inceput inca viata sexualalaughing.Nu incerc sa ascund ca sunt minora.Am 15 ani laughing.Dar e bine de stiut si treaba aia.