| MocanuDoru a întrebat:

Când eram mici toți ne doream sa creștem mari sa fim înalți *** acum toți vrem sa fim înapoi mici, de ce?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil ne deranja atitudinea părinților de a ne „da ordine" și voiam să putem lua propriile decizii și să ne facem programul cum vrem.

| Alyra a răspuns:

Din păcate, ne dorim adesea ce au ceilalți.
Dacă ești mic, vrei să fi mare, dacă ai păr drept, îl vrei creț, dacă ești ocupat vrei timp liber, iar dacă ai timp liber nu știu ce să faci cu el.
Cel mai bine ar fi să nu-ți mai dorești altceva și să fi fericit cum ești, deoarece orice situație are avantaje și dezavantaje.
O zi bună!

| Sofer a răspuns:

De ce ți-ai dori sa fi înapoi mic. Eu mi-am dorit sa fiu înalt și uite ca sunt.

| MocanuDoru explică (pentru Sofer):

Pai responsabilitățile gândul ca trebuie sa muncești pentru bani dorul de casa când ești plecat și mai ales gândul ca ești major trebuie sa iti întemeiez propria familie sa muncești să-ți faci casa etc când eram mici nu ne interesau toate astea

| Felissa13Eden a răspuns:

Responsabilitatile vietii de adult nu sunt asa distractive cum ne pareau noua in copilarie.
Nu mai e mama sa iti faca mancare, curat, nu mai e tata da iti repare dulapul, iti faci singur treburile

| Anonima163333 a răspuns:

Cred ca ne e dor de inocenta aceea din copilarie, de prietenii nostri(cel putin mie mi-e dor de prietenii mei de la bloc si de la bunici, acum nu ne mai vedem asa de mult...)daca la asta te referi.