| cripsontyphoon a întrebat:

Am in clasa un coleg insuportabil. Este probabil cel mai mare leudaros din lume si are mereu ceva cu toti. Nimeni nu il suporta si nu i-am prea det importanta pana acum, insa vrea sa ii intoarca si pe ceilalti impotriva mea. Este instare sa se laude si cu ce a facut de dimineata la toaleta, iar eu am ajuns la capatul rabdarilor si cu greu ma mai abtin sa nu il iau, la bataie. explicati-mi si mie cum sa fac in aceasta situatie.

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa te intelegi bine cu ceilalti si sa nu-i provoci. Lasa-l pe laudaros in pace.In mod sigur ceilalti stiu ca ceea ce spune el nu este adevarat.

| cripsontyphoon explică (pentru ElenaSA):

Stiu problema e ca nu il mai suport eu. Am avut de facut un proiect la scoala; eu l-am facut el a spus ca daca nu il facea el nu avea pe ce sa ne dea nota. Acum intelegi?

| ElenaSA a răspuns (pentru cripsontyphoon):

Da, te inteleg si stiu ca este enervant. Se intampla foarte des cand se lucreaza in echipa. Ai putea sa spui ca tu ai lucrat mult la el si sa incerci sa-l eviti atunci cand se lucreaza in echipa. Alege alt grup, daca se poate.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ignora l, lasa l sa vorbeasca pana nu mai poate, nu iti place o persoana nu interactionezi cu ea si gata

| HDeNiSaR a răspuns:

Aceeasi situatie ca a mea.
ignora-l ca sufera de neatentie...iar boala asta duce la o prostie inexplicabila in care dau gropile in el... nu el in gropi.
o zi placuta.

| Lila10 a răspuns:

Nu-i da importanta!