| mentholinks a întrebat:

Cum de au ajuns oamenii sa interactioneze mai mult cu dispozitivele electronice decat cu oamenii din jurul lor?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba ca mai mult, prin dispozitivele electronice interactioneaza cu oamenii din departare happy

| Celcestietot a răspuns:

Se pot folosi de ele si sa interactioneze cu cei din jur. Ele nu sunt rele, te pot ajuta.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Oamenii se folosesc de ceea ce au la îndemână. Înainte aveau hârtie și cerneală, își trimiteau scrisori și o conversație care durează la noi o oră, la ei poate dura un an. Ne-am adaptat, nu văd tragedia laughing. Chestiile astea ar trebui să ne ușureze viețile, dacă unii n-au limite și-și mută toată viața pe internet, problema lor, dar mi se pare cam imposibil. Adică în continuare trebuie să facem o școală, să mergem la muncă, să facem cumpărături, să rezolvăm probleme cotidiene, nu ai cum să interacționezi mai mult cu dispozitivele decât cu oamenii din jur decât poate dacă ești vreun adolescent care stă toată ziua și se joacă pe PC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca persoanele din jurul se inteleg intre ei sa conspire impotriva celui care prefera sa stea cu nasu in calculator decat sa le miroasa treburile murdare. Se prefera statul cu nasul in calculator decat participat la un circ al realitatii caruia nu-i poate face fata emotional psihologic. Se prefera cititul in casa decat sa intri in cercul de ** sa te violeze si pe tine, sa mai sara cu bataia pe tine cand au altceva de **. Pe ent nu da bataie sau viol dupa gandurile si chefurile lor, sunt doar clickuri. Ganduri si chefuri care nu se petrec si in victima. Caci victimei i se da o bataie supriza cand trece pe langa ei din intamplarea ca ei stau la panda si asteapta, si apoi victima se ascunde si el cica trebuie sa se multumeasca cu batausele ca aia fuge de el. Ca el vroia sx si asta are oricum, dar si ele vroiau sx si ca sa o dea laoparte ii sta la panda la poarta ei unde apare el ca ce ******* buna are toate il vor, numai aia nu e interesata de asemenea nebunie de circ care-l face de nesimtitii... prefera sa stea cu nasu in calculator sa povesteasca pe internet ce fel de oameni e inconjurata.

| Michaeel a răspuns:

Deoarece din cauza tehnologiei asteia oamenii au devenit timizi și prefera sa trimită "un mesaj pe insta" decât sa vorbească fata în fata.