| AlexisAlexx a întrebat:

Cand te duci sa iei un cazier de la politie mai verifica cineva datele acelea pe care le-ai completat? M-am grabit si la nume am scris tot numele inclusiv prenumele si cand am cerut alta foaie mi s-a zis sa scriu iar prenumele la sectiune "prenume". Credeti ca las o impresie proasta? Imi pare tare rau...

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceea ce ai completat pe foaie este necesar pentru identificarea dtale. Astfel, după ce ai fost identificată, persoana aceea va căuta în baza de date dacă ai sau nu cazier. Ea nu are timp și interes să își facă o impresie despre modul de completare a formularului.

| Andreeush a răspuns:

Sunt mulți care greșesc, deci nu îți fă griji.
Oricum acea foaie se dă împreună cu buletinul, deci nu se întâmplă nimic.