| blackkrose a întrebat:

Cand te simti singur/a ce faci?

Răspuns Câştigător
| want2bMajestic a răspuns:

Citesc ceva interesant sau eventual vb la tel cu iubita mea

34 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu prea ma simt singura. Ca sunt singura fizic, e altceva... Citesc, ascult muzica, ies in parc, ma uit la filme, ma joc, desenez. In general, ma bucur de clipele de singuratate, nu ma apasa.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna
pai incerc sa fac ceva ca sa nu ma mai simt singura! ma uit la tv, stau pe mess, citesc, ascult muzica, ma joc :X
pa pa!

| ioanaa a răspuns:

Cand ma simt singura, pun muzica si imi gasesc cate ceva de facut prin casa. Din fericire nu am prea des stari din astea, cand simt ca ma cuprinde o stare asa urata, ies din casa, ma intalnesc cu prietenii.

| fabiola a răspuns:

Scriu versuri!

| Mya a răspuns:

Chem o prietena la mine big grin, ma plimb sau stau la pc. big grin

| dyanna a răspuns:

Pai...sunt doua variante:
1) cand ma simt singura si nu am chef de compania nimanui - atunci imi pun castile in urechi, ma pun in pat, imi iau broscuta in brate, si ma uit pe tavan in timp ce-mi pun ordine in ganduri/ma gandesc la cineva anume...

2)cand ma simt singura si simt nevoia sa comunic - o chem pe verisoara mea pe la mine sau imi sun o prietena. daca primele doua variante nu functioneaza intru pe net, stau pe mess sau incep sa sun toate persoanele din agenda telefonica. un alt lucru pe care il mai fac cand ma simt singura, este acela de a ma plimba - ies si ma plimb in speranta ca voi da de cineva cunoscut care are chef de vorba...si asa voi alunga acea starewinking

| dyanna a răspuns:

rolling on the floor....esti criminal GRIMlaughing....acum sincer, chiar asa de singur te simti?
laughingrolling on the floor

| CrucifiedCountess a răspuns:

Ascult muzica..De preferabil ceva energic.

| greg a răspuns:

Idem Legiuitoarea

| kh1ss a răspuns:

Vb la tel :p

| ambutisare a răspuns:

Incerc sa ma gadesc la perosanele la care tin... si daca te simti singur/a ar trebui sa iti cauti perechea, asta te va tine ocupat/a mult timp

| Wtf9000 a răspuns:

La... aa, lasa. tongue

| Wtf9000 a răspuns:

Din pacate da... sad tongue

| Cryss a răspuns:

Pai mananc multe prostii, de aia ca ma plictisesc .azi cel putin am mancat ciocolata, seminte, covrigei, prajitura laughing.
Dar am si cititbig grin, si am ascultat muzica happy.

| iiirrriiisss a răspuns:

Vorbesc la telefon ore in sir, ascult muzica, ma uit la tv, ies la un suc, gasesc eu o cale de iesire din acea stare.

| marria a răspuns:

Dormhappy...sau desenez...ma relaxez cand sunt singura deci imi place sa fiu cat mai multhappy

| geo_1909 a răspuns:

Ocupqati timpu cu ceva ce-ti place sau fa un sport du-te plimbate cu prieteni sa nu stai singura vb cu cea mai buna prietena si zi sa te asuta vb cu iubitu

| Onutzu a răspuns:

Ma uit la un film, ascult muzica sau joc un joc la Pc

| alinaandrei a răspuns:

Te duci la cumparaturi...winkingcel mai cool nu te vei plictisi, mergi la un teatru un film, alergi singura cu castile in urechi ascultand radio, astfel incat sa nu te gandesti la singuratatea, zici:mamaa cate activitati am azi. uite una din pasiunile mele e pictura si muzica clasica, incearca sa pictezi e super

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Încerc să umplu golul singurătății cu acele activități care mă bine dispun: curățenie, plimbare cu mașina, internet (TPU.ro), muzică, citit, tv, etc.
Viața este frumoasă și trebuie trăită.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ascult muzica de oriunde sau citesc, uneori mai intru pe internet sa vorbesc pe messenger.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cateodata plang, pentru ca am o fire mai complicata si nu ma pot adapta singuratatii-mai ales cand duc dorul mamei sau al matusii mele, dar m-am obisnuit.noroc ca va am pe voi aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sun la 112

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu de exemplu incerc sa-mi gasesc o ocupatie...nu stiu!? ceva ce sa ma puna in miscare...sa fiu concentrata si sa nu ma gandesc k sunt singur/singura!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am ce face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma duc pe un deal undeva retras si ma gandesc la multe chestii...asc muzica lenta si imi revin...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepi sa visezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acult muzica, ma descarc prin ea si incerc sa vb cu cei din jurul meu pentru a uita de starea de singuratate