| AnonimMareMareMare a întrebat:

Cant, foarte mult. Astfel am nevoie de un studio pe care vreau sa mi l fac singur.
Vreau sa-mi cumpar o chirie impreuna cu un prieten, care si el la randul lui, deseneaza. (asta vrea sa fie cariera lui)
In acea chirie am vrea sa ne facem in cate o camera eu studio de cantat, el studioul lui de desen. Tin sa mentionez ca suntem prieteni mai mult decat buni. Intrebarea mea e, o sa regret daca o sa ma mut cu acel prieten? Vorba este sa platim jumate jumate tot. Am de ce sa regret daca ma mut impreuna cu el?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți ști dinainte dacă ai să regreți sau nu.
Doar să îți clarifici pentru tine, ce se va întâmpla acolo, veți desena, sau veți face copii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La aceasta intrebare nu putem sa iti raspundem, nu suntem ursitori laughing

Omul poate sa regrete multe lucruri sau poate sa nu le regrete, dar important este sa faca ce trebuie si sa treaca cu capul sus prin toate. Daca vrei te muti cu el, daca nu nu, si in caz in care nu aveti succes gasiti voi o modalitate.

| siriusblack98 a răspuns:

Noi de unde sa stim daca vei regreta? Nu avem glob de cristal, nici nu va cunoastem deci putem sa ne dam doar cu presupusul.Iar tie nu ar trebui sa iti pese macar de pareri neavizate.Singurul lucru pe care as vrea sa spun se rezuma la un adevar general valabil, anume ca voi numai din desen si cantat cred ca muriti de foame.Din ce va intretineti? Platesc parintii? Desenul este groznic de slab apreciat in zilele noastre, pana si ca profesionist faci foamea din asa ceva.Ca si scriitorii de altfel.Iar cantatul atata timp cat nu esti 1 la 10 milioane urmezi situatia financiara a poetului.

| AnonimMareMareMare explică (pentru siriusblack98):

Pe langa desen si muzica, suntem angajati.