| XPissyeX a întrebat:

Care este cel mai trist film de dragoste pe care il stiti?sad

18 răspunsuri:
| 6DuckMeJesus a răspuns:

Bad Girls 5... sad a fost asa trist cand am auzit ca nu vor mai scoate inca unul sigh

| ankappa a răspuns:

Vaaai l-am vazut... a fost foarte trist si chiar nu ma asteptam la un asemenea sfarsit straight face
CUtremurator si totodata o poveste impresionanta de dragoste.
Nici nu zici ca este indian...
Dar este printre filmele mele preferate

| ankappa a răspuns:

Buna Xpissyex
AM vazut multe filme de dragoste triste...dar nu-mi trec toate prin minte.
Cele care m-au marcat si nu le pot uita au fost :
IF ONLY
( Dupa ce prietena sa, Samantha, moare intr-un accident la scurt timp dupa ce ei se cearta si aproape se despart, o alta lovitura dureroasa pentru omul de afaceri englez, Ian Wyndham (Nicholls) care locuieste la Londra si care incearca sa reinvie ziua in speranta de a schimba cursul evenimentelor care au dus la moartea iubitei lui. )
http://www.cinemagia.ro/trailer/if-only-taxiul-destinului-1838/

LAST SONG
Ronnie (Miley Cyrus, la primul ei rol in afara universului Hannah Montana) petrece câteva săptămâni alături de tatăl ei înstrăinat după divorţul părinţilor. Deşi viaţa lui Ronnie nu va fi deloc uşoară în noua ei casă, adolescenta îşi va da curând seama că sângele apă nu se face şi va descoperi, desigur, şi fiorii dragostei...

Dupa ce parintii ei Kim si Steve Miller au trecut printr-un divort urat, iar barbatul a plecat din New York pentru a locui in orasul Tybee Island din Georgia, adolescenta Veronica Ronnie Miller a ramas extrem de afectata si a refuzat sa-i mai vorbeasca tatalui sau. Desi canta la pian sub indrumarea lui Steve, el insusi pianist si profesor de muzica la Juilliard, rebela Ronnie a incetat sa mai exerseze la acest instrument si a preferat sa-si petreaca timpul distrandu-se cu prietenii. Atunci cand Kim Miller decide ca fiica ei trebuie sa plece in Georgia pentru a relua legatura cu tatal instrainat, Ronnie nu este deloc incantata si manifesta raceala si ostilitate in prezenta lui Steve, singurul lucru pe care il au in comun cei doi fiind pasiunea pentru muzica. In Tybee Island fata se indragosteste de atragatorul si popularul Will Blakelee si se impaca cu tatal ei, care este implicat in reconstructia unui vitraliu dintr-o biserica locala, opera de arta ce a fost distrusa intr-un incendiu. http://www.cinemagia.ro/trailer/the-last-song-4407/

P.S. I Love You

Unii dintre noi aşteaptă toată viaţa pentru a-şi descoperi sufletele-pereche, dar nu şi Holly (Hilary Swank) şi Gerry (Gerard Butler). Apropiaţi încă din copilărie, ei îşi terminau propoziţiile unul altuia şi păstrau un zâmbet pe buze chiar şi atunci când se certau. Nimeni nu şi-l putea imagina pe unul dintre ei în lipsa celuilalt. Dar într-o zi inimaginabilul se produce, iar moartea lui Gerry o devastează pe Holly. Însă, odată cu cea de-a 30-a zi de aniversare a sa, Gerry revine la viaţă, nu material, ci prin intermediul a 12 scrisori, câte una pentru fiecare lună a anului, care să o ghideze pe Holly în noua sa viaţă; fiecare scrisoare purtând epilogul "PS, I love you".
http://www.cinemagia.ro/trailer/ps-i-love-you-ps-te-iubesc-1016/

Charlie St. Cloud
Bazat pe un roman de succes, Charlie St. Cloud este o dramă romantică despre un tânăr care supravieţuieşte unui accident care îl va face să vadă viaţa într-un mod cu totul special. În această poveste extrem de încărcată emoţional, Charlie St. Cloud (Zac Efron) se îmbarcă într-o călătorie romantică pe parcursul căreia va înfrunta realităţile sumbre de zi cu zi descoperind, în acelaşi timp, forţa iubirii.

Un pasionat al sporturilor nautice, adorat de mama sa, Claire (Kim Basinger), dar şi de fratele lui mai mic, Sam(Charlie Tahan), Charlie St. Cloud (Zac Efron) câştigă o bursă care îi promite un viitor frumos, departe de plicticosul său orăşel natal. Însă visele sale sunt curmate brusc de o tragedie cumplită.

După ce fosta sa colegă de liceu, Tess (Amanda Crew), se întoarce acasă pe neaşteptate, Charlie îşi dă seama că trebuie să facă o alegere: să respecte promisiunea făcută cu patru ani în urmă, sau să-şi continue viaţa cu fata de care tocmai se îndrăgostise? Găsind curajul să lase în urmă pentru totdeauna trecutul, Charlie descoperă că sufletul pe care merită cel mai mult să îl salveze este chiar sufletul lui.
http://www.cinemagia.ro/trailer/charlie-st-cloud-5239/

Nu sunt toate, ar mai fi si : A walk to remember, titanic ....etc.
Ieri vazusem un serial cu 6 episoade. Incepand de la episodul 3 pana la ultimul am plans...
TI-l recomand si tie :
Koizora Sky of love
Este genial!
Dar filmul pe care l-ai vazut tu si care ti-a placut? Care este?

| 拉维尼亚 a răspuns:

A millionaire's first love. Este filmul meu preferat, mi-a placut ffffffffffffffff... mult. A fost foarte trist, mai ales finalul unde am plans o gramada. Zile la rand m-am gandit la filmul asta si imi parea foarte rau de cei 2 despartiti pe vecie si pe nedrept de boala fara leac cu care se lupta acea fata nevinovata. Ti-l recomand cu toata placerea, garantez ca o sa-ti placa. Este povestea unuui tanar bogat interesat doar de bani si de un trai cat mai bun care, pentru a primi averea de la bunicul lui mort trebuie sa plece de la conacul lui undeva la tara la scoala ridicata de bunicul sau printre oameni saraci, obisnuiti, fara pretentii, restul il vei afla in film. De aici incolo incepe toata actiunea filmului. Vizionare placuta!

| Patrisia14 a răspuns:

The last song'' ..Doamnee! mi-a fost asa de milaa puppy dog eyes

| LolaKiss a răspuns:

Titanic

Alte răspunsuri
| Reeka a răspuns:

If only cu Jeniffer love hewitt. O sa plangi garantat!

| ankappa a răspuns (pentru Reeka):

Un film super de dragoste love struck

| Flory255 a răspuns:

Me before you e cel mai trist film de dragoste pe care il stiu, si pot zice ca am vazut multe... E chiar mai trist si decat Titanic... Sper sa iti placa!

| DiiaDianna a răspuns:

3MSC. e foarte trist. mai ales finalul...

| GrigoriciDiana a răspuns:

Am plans in continuu la el 3 metros sobre el cielo si partea 2 de la acelasi film

| Ionela_Mihaela_1991 a răspuns:

Film dragoste frumos?

| Ionela_Mihaela_1991 a răspuns:

Film dragoste

| Ionela_Mihaela_1991 a răspuns:

Cel mai frumos film de dragoste pe care il stiti?

| mihazgy a răspuns:

Uita-te la the barber of siberia este film rusesc.o sa plangi ca un copil mic...