| vRawr a întrebat:

Care ma poate ajuta cu niste lucruri elementare legate de blogul meu? Gen,cum sa ii adaug rubrica de comentarii, etc...Si.ce inseamna "afisari de pagina "? http://eliberaremetafizica.blogspot.ro/ Acesta este blogul meu. FUNDA

Răspuns Câştigător
| RuxandraV a răspuns:

Rubrica de comentarii exista deja pe blog. Atunci cand apesi pe o postare, la finalul paginii, sub articolul scris de tine, vei vedea campul in care poti adauga un comentariu. Iar afisarile de pagina iti arata de cate ori a fost vazut blogul tau.
Acel numar nu reprezinta numarul de vizitatori, deoarece, spre exemplu, un vizitator ar fi putut intra pe pagina ta de trei ori, si numarul afisarilor de pagina ar fi fost 3, pe cand numarul vizitatorilor 1.
Sper ca te-am putut ajuta.winking

| vRawr explică (pentru RuxandraV):

Stii cum sa pun ceas, si alte prostii d-astea pe blog? Si multe alte lucruri? Am vazut ca la ultima postare a mea am numarul de vizionari "53",adica 53 de persoane mi-au vazut postarea?

| RuxandraV a răspuns (pentru vRawr):

Nu stiu exact cum se face, dar cred ca trebuie sa intri la Aspect (cred ca o sa fie usor sa gasesti categoria undeva sub comentarii si postari, in panoul de control al blogului tau), apoi apesi pe Adauga obiect gadget (sau widget), iar in casuta care iti apare, dai pe Mai multe obiecte gadget, Search si pui in casuta de search cuvantul "clock". O sa iti dea mai multe rezultate, asa ca alege-l pe cel pe care il doresti.
Si cat despre numarul de vizionari, cred ca se refera la de cate ori ti-a fost vazut articolul, si nu numarul de oameni care l-au vazut.
happy

| vRawr explică (pentru RuxandraV):

Poti face un print exact unde pot gasi aspect?

| RuxandraV a răspuns (pentru vRawr):

Va trebui sa copiezi link-ul si sa ii dai paste in browerul tau. Imaginea va ramane pe net doar cateva zile, apoi se sterge automat: http://imm.io/YPjz... sau aici: http://i49.tinypic.com/4t33ty.jpg

Sper ca te-am putut ajuta.;)

5 răspunsuri:
| RuxandraV a răspuns:

P.S. Daca vrei mai multi vizitatori, ar ajuta daca ti-ai inscrie blogul in toateblogurile.ro. E o comunitate pentru bloggeri, si cred ca o sa gasesti lucruri interesante pe acolo.
Ah, inca ceva. Ai un blog interesant. Keep writing. happy