| firefox6 a întrebat:

Care sunt pasii care trebuie respectati la prajirea pastei fimo? adica intelegeti. atunci cand trebuie sa il bagi in cuptor. am cuptor electric deci la cate grade cat timp etc. merci anticipat.

Răspuns Câştigător
| Bristena a răspuns:

Buna!
Ma bucur sa gasesc pe acest site care au aceeasi pasiune ca mine!
Eu lucrez de cativa ani cu Fimo, si ca sa stii, poti avea incredere in raspunsul meu.
In legatura cu intrebarea ta : E foarte bine ca ai cuptor electric, te va ajuta mult. Prima oara, iei o folie de aluminiu sau fartie de copt, o asezi pe o tava. Dupa aceea, iei ce ai modelat din fimo, asezi pe folie/hartie de copt, pui in cuptor la fix 110 grade timp de o jumatate de ora.
Sper ca te-am ajutat!
PS : Daca mai ai alte intrebari legate de fimo, te pot ajuta cu placere!

| firefox6 explică (pentru Bristena):

Multumesc mult! nu prea pot spune ca este o pasiune sau un hooby modelarea cu pasta fimo, dar toate au un inceput, nu? am facut ieri niste insigne si pot spune ca sunt fff reusite! :-D diriga mi-a spus ca se face altcumva dar nici ea nu e prea sigura (eu sunt clasa a 6 a, 12 ani ) multumesc mult! o alta intrebare este de unde iti cumperi pasta FIMO? eu sunt din Brasov si am cumparat de la cleopatra creaticv (fostul re creativ) dar sincer nu sunt prea multumita de pret, 7, 5 lei un pachet mic si vroiam sa imi iau chiar multe culori :-(

| Bristena a răspuns (pentru firefox6):

Buna!
eu sunt din Bucuresti, imi pare rau dar nu te pot ajuta sad
Ar trebui sa fii fericita de pret, la Bucuresti e 8 lei si ceva un pachet

| firefox6 explică (pentru Bristena):

Eu locuiesc si in Bucuresti dar unde iti cumperi?

| Bristena a răspuns (pentru firefox6):

Cauta Hanu' cu tei, din centrul vechi happy

| firefox6 explică (pentru Bristena):

Stiu unde e, merci! vezi ca tot pe la centrul vechi e un turc care face fite cu inghetata, sa mergi sa l vezi (era in vara lui 2012)