| cutitinciorba a întrebat:

Care sunt semnele ca o fata te place?
Precizez ca am intrebat-o deja daca ma place si a zis ca nu, dar poate ii e rusine...De aia am nevoie de sfaturile voastre.[E clasa a 7-a]

4 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Nu ar fi mai usor sa ne spui care sunt,, semnele" pentru care tu crezi ca fata te place? Fiecare reactioneaza diferit, nu poti fi niciodata sigur. Cum este fata de felul ei? e mai rusinoasa? a mai avut pe altii inainte? e mai dezinvolta? e tupeista?
In general, se uita la tine intr-un anumit fel, rade la glumele tale, vrea sa fi'ti doar voi 2, te alinta/tachineaza, se intereseaza de tine, etc.

| cutitinciorba explică (pentru floryynnel):

Rade la absolut orice gluma care o fac...Si uneori ma intreaba ceva si nu stiu raspunsul si ii zic CARTOF si rade...De alintat nu ma alinta..Si prin se intereseaza de mine la ce te referi? Adica daca ma intreaba chestii sau daca intreaba pe altii despre mine?

| floryynnel a răspuns (pentru cutitinciorba):

Daca intreba pe altii, de ex daca ai mai avut iubita, cum te comporti in general...Cel mai bine ar fi sa ii zici ca iti place de ea si daca vrea sa fi-ti impreuna. Sau o intrebi daca ii place de cineva din scoala, cum l-ar caracteriza pe viitorul iubit... Daca zice ca nu ii place de nimeni, sau ca ii place de cineva si nu vrea sa iti zica, poti zice si tu ca iti place de o fata, si o descrii pe ea(mai subtil, e posibil sa rupeti prietenia, asa ca ai grija)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Te pupa des