| melissaandra a întrebat:

cate prosti are ciocolata calda? vreau sa fie descris bine si foarte detaliat..deci cate chimicale?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Astea sunt ingredientele ciocolatii calde La Festa.

Ingrediente: zahar, zer praf, glucoza, cacao pudra (substanta uscata de cacao: 16% min.) cu continut scazut de grasime (unt de cacao: 10-12%), sirop de glucoza, grasime vegetala hidrogenata, lapte praf degresat (2%), stabilizator: fosfat dipotasic, amulsifiant: lecitina, arome, sare, agent de ingrosare: carboximetilceluloza.

Dupa cum vezi, contine destul de multi aditivi si alte substante de felul aceasta. Iti poti face ciocolata calda acasa, daca doresti, folosind cacao praf, zahar, lapte si, optional, esenta de rom/cafea si cateva bucati de ciocolata neagra pe care le agaugi in compozitie. Fierbi toate astea si cam asta e.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu scrie pe plic?

| melissaandra explică (pentru anonim_4396):

Pai nu mi-am luat inca. vreau sa stiu ca sa nu dau banii degeaba pe porcarii