| Arnold2893 a întrebat:

Cate zahar este necesar sa consumam pe zi si cat este maxim permis sa consumam pe zi?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Depinde de planurile tale. Daca te referi la zaharul strict cel cumparat, si tii si la silueta si sanatatea ta, atunci te poti lipsi total de el, pentru ca, zaharul necesar corpului se gaseste si in fructe si alte alimente. Poti insa manca si o prajitura pe saptamana, indulcita cu zahar normal.

| Arnold2893 explică (pentru neutrino):

Vorbesc de zahar continut de alimente...lapte..etc..sau si dulciuri ..gen :cozonac cu nuca sau o inghetata de cacao.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.gandul.info/......ic-9504363
Daca dai o cautare zaharul ascuns din alimente sigur vei gasi mult mai mukte informatii.