| Helenna a întrebat:

O intrebare tare controversata: Cati bani primiti de la parinti ca bani de buzunar, pe luna? Ii primiti pe toti odata sau treptat? Va dau parintii din initiativa proprie sau le cereti voi? big hug happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu primeam cate 5 milioane pe luna treptat, dar acum cum vreau sa fac scoala de soferi pentru camion, tir si autobuz nu le mai cer pentru ca imi dau bani de scoala.

| Chauderitza a răspuns:

Buna Helenna!
Pai, cateodata pe luna primesc 400 lei[4 milioane] blushing
Pai, saptamana aceasta am primit deja 300 lei,deoarece a fost ziua mea.winking
Eu nu ii cer. De fapt,cand am chiar mare nevoie de ei, ii cer.Dar cateodata imi da mama.winking dar si tata :*. Mentionez: ii cer foarte des.
Bafta!
Pa, pa!

| nimiiiiiic a răspuns:

Buna Helena! daca as sta sa tin socoteala la cati bani imi da mama, cred ca as pierde numaratoarea. Pai cu aproximare pe luna, primesc in jur de 5-6 milioane, in functie de cerintele mele...cateodata nu cheltui nici macar 2 milioane laughing. Banii ii primesc treptat, daca i-as cere 5 milioane de-odata ...intr-o saptamana nu ar mai existabatting eyelashes.

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Eu primesc bani cam circa 1 milion la 2 saptamani dar trebuie sa-mi iau si lucruri pentru scoala si sa platesc incarcari la telefon si netul

| XXXloveXXXx a răspuns:

500 de euro pe toti odata.Ps:parinti mei sunt plrkati instrainatate si eu locuiesc singura si imi dau mai multi pentru a suplini lipsa lor.

| Andrei07565486 a răspuns:

Acum depinde si de bugetul familiei, eu am salariu de 2500 lei, deci clar ca nu le cer, dar ma mai ajuta ei din propia initiativa

| Kaℓi a răspuns:

Si unde e controversa?

| Sh0rty a răspuns:

300 pe luna (treptat)...