| anonim_4396 a întrebat:

CATI metri trebuie sa aiba un baiat la 11 ani

7 răspunsuri:
| คиค a răspuns:

Buna, Alex!

Lasand la o parte criticile privitoare la exprimare, vruiam sa va reamintesc faptul ca toti mai gresim, si nu este prea ok sa tabaram pe el pentru aceasta gresealawinking

In al doilea rand, as vrea sa-ti raspund la intrebare. big hug

Inaltimea normala, mai ales in intervalul de varsta 9-15 ani, variaza.
Depinde de ce inaltime au parintii, de ce greutate ai, dar si de felul in care te dezvolti. In timp ce unii copii cresc mult la 11-12 ani, altii ating apogeul de dezvoltare abia pe la 14-15 ani big grin

Ideal, ar fi sa ai intre 1.40 si 1.55 metrii.
Daca ai mai putin, mai ai destul timp sa te inalti, iar daca esti mai inalt de atat, nu este nicio problema.

| Kafeeaua a răspuns:

Cati metrilaughing...adika ce inaltime nu? pai depinde si de greutate si cat de dezvoltat esti dar ar trebui intre 1, 40-1, 50 cam asa happy funda?

| claudiu_7386 a răspuns:

Inaltimea normala unui baiat de 11 ani este undeva pe la 1, 45-1, 50; iar greutatea in jur de 35-45 kg dupa parerea mea

| CrazySoursD a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Cati metri" nu suna asa de bine, mai bine spuneai ce inaltime. Inaltimea potrivita ar fi 1.60-1.65 zic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreo 5-6 metrilaughing

| Patryk_9893 a răspuns:

Undeva la 1 metru 30centimerti...