| Allyson100 a întrebat:

Ce-ați alege si ce credeți ca ar fi mai bine?
Să fii aproape de casa si de liceu dar la un liceu mai slab (cu medii mai mici) sau departe de casa si la un liceu bun?
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună.
Dacă ai posibilitatea, liceul bun ar fi de preferat. Și nu e neapărat un lucru rău că o si fi departe de casă. (presupun că te gândești să mergi la un liceu în alt oraș). O să te ajute să te maturizezezi. happy
Baftă!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceu bun, fara discutii

| Allyson100 explică (pentru Alyra):

Iți mulțumesc!

| Allyson100 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc!

| Furnicuta000 a răspuns:

Te asigur ca nimeni nu o sa te intrebe ce note ai avut in liceu, niciodata, nu conteaza. Alea sunt doar daca vrei sa iei bursa. Conteaza doar notele de la bac (daca te duci la facultate).
Dar nu am zis ca nu trebuie sa inveti. Da, liceul e pentru cultura generala si trebuie sa inveti, sa nu treci ca gasca prin apa, dar notele nu inseamna nimic.

| Anonima163333 a răspuns:

Liceu bun, evident.
daca nu-s aproape de casa iau tramvaiul.winking

| Adry05 a răspuns:

Depinde cât de mare e diferența. Nu știu dacă aș prefera o navetă pentru un liceu care nu e foarte relevant... doar dacă vorbim de ceva de top versus ceva slab. Altfel nu mi se pare că merită. Facultatea e mult mai relevantă