| mantuire a întrebat:

Ce detergent sau dero pot folosi pentru slime? merge si lenor sau detergent dero?

Răspuns Câştigător
| ioana2004 a răspuns:

Eu zic sa folosești Persil! Dacă nu îți iese folosește alta rețetă mai simpla! Du-te la farmacie și cere glicerina boraxata. Pune lipici lichid într-un bol cu tempera sau cu colorant cum vrei și pune cam o linguriță de glicerina și amesteca pana se face slime. În 5 minute e gata și nici nu faci mizerie. Glicerina nu e toxica deoarece se folosește la afte și la curățatul bebelușilor pe limba! Sper ca am ajutat! Bafta;*

3 răspunsuri:
| tehno125482 a răspuns:

In biblie nu scrie ca poti folosi slime.

| Arimoshi a răspuns:

Dero, dar stii ca poti folosi multe alte chestii pentru slime nu?
(detergent, sampon, balsam, gel de dus, pasta de dinti, sare?) laughing
Sa imi spui daca iese fiindca la mine nu ingheata laughing

| Ihave100lei a răspuns:

Persil