| anonim_4396 a întrebat:

Ce e cu vaccinul DT (anti difterie, tetanos)? Il fac in a10a dar dc nu l-am facut in a8a. Sunt fata si am 16 ani, e bine sa il fac? Daca sunt fata, mai fac un vaccin in plus fata de baieti? de ce? doare? unde se face? straight face o multime de intrebari dar sunt curioasa in plus nu imi plac injectiile...

Răspuns Câştigător
| medicalmistery a răspuns:

Abia anul acesta sunt fonduri pentru vaccinarea elevilor care nu au primit serul in clasa a opta. Se face un singur vaccin si nu este dureros. Se administreaza intramuscular, in deltoid.

1 răspuns:
| Chrissy92 a răspuns:

Buna,nu stiu de ce se face dar si eu l-am facut, da stai linistita nu o sa patesti nimic de la acest vaccin.