| anonim_4396 a întrebat:

Ce e fericirea pentru voi si cat de mult va place sa-i faceti pe altii fericiti?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Fericirea mea e fericirea altora.Cand ajut alte persoane recunosc, ma simt cel mai bine si nu o zic doar asa.Nu prea am viata sociala si poate cand fac pe altul sa zambeasca ma consolez pe mine insumi.Nu stiu foarte bine sensul acestui cuvant deci nu pot zice prea multe.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru BlackRose03):

Dupa mine, fericirea inseamna sa si dai, nu doar sa primesti.Sa ajuti fara sa-ti pese daca celalalt apreciaza, doar pentru ca stii ca el e fericit.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Ce rost mai are ca acea persoana sa aprecieze daca am reusit sa-i aduc un zambet pe buze? Nu ajut pe oricine,ii ajut doar pe cei nevoiasi,dar desi o fac si pentru fericirea mea, in cea mai mare parte ei conteaza, fac asta pentru ei.Pot sa imi gasesc bucuria prin micile placeri si cu ajutorul altor persoane, dar mereu voi fi mai fericita daca pot sa fac pe altcineva fericit, nu sa ii ofer desi stiu ca nu va fi de folos sau ca ii va inrautati starea.

20 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Faptul de a fi în pace cu toți, alături de cei dragi, a cunoaște scopul vieții, dar mai ales faptul ca sunt în relații bune cu Dumnezeu îmi procura bucurie. De asemenea faptul de a face voluntariat îmi da liniște sufleteasca și fericire

| Nemessys a răspuns:

Pacat ca nu am acel sentiment prea des.
Dar daca eu sunt mai,, asa", asta nu inseamna ca vreau ca toti sa fie tristi. De fapt. nu sunt trist, sunt neutru. Imi place sa vad un zambet pe fetele oamenilor, stiind ca este,, facut" de mine. Parca o stare mai buna de atat nici ca pot sa am. Pur si simplu ma face si pe mine sa zambesc fara motiv. ^_^ (dar depinde si cine este). Sau de ex. pe site-ul asta, raspund la diferite intrebari si cand vad acolo la notificari,, raspunsul tau a fost cel mai bun", nu stiu. e ciudat ^_^, ma simt foarte bine atunci cand vad ca ajut pe cineva cu un sfat. O fi fundita aia virtuala dar ma simt asa de fain si o iau ca pe un,, multumesc". Ajut oamenii cu cea mai mare placere, mai ales cand e vorba de sfaturi sau de pareri.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Nemessys):

Asta e bunatate, omule happy

| vocea a răspuns:

Fericirea pentru mine este faptul ca ma trezesc in fiecare dimineata, iar faptul ca stau pe acest site minunat inseamna ca imi place sa ajut oamenii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pasa doar de fericirea mea

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si mai spui de mine, că am raspunsuri ridicole.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu e ridicol al meu
De ce sa-mi pese mie de fericirea altora?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe lumea asta e fiecare pentru el. De ce as da 2 bani pe fericirea altuia.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru anonim_4396):

E si asta un punct de vedere, dar, asemenea multor oameni, eu cred ca e cel mai minunat lucru sa-i faci pe altii fericiti happy

| anonim_4396 explică (pentru Felissa13Eden):

De asta o sa ajungi o depresa la fel ca multi altii care uita sa se faca pe ei fericiti. Tot timpul incearca sa ii faca pe altii fericiti si aia la randul lor nu o sa faca la fel si o sa ajungi sa mori de oftica. Citeste bine pe aici intrebarile, o sa gasesti cateva de genul.

| Felissa13Eden a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu asta.Sunt egoista ca ii ajut pe altii numai pentru ca nu ma pot ajuta pe mine, dar macar atat pot sa fac si eu happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fericirea este sentimentul pe care il simt mai mult de 90% din timp,deoarece nu pot sta suparata,trista, nervoasa pe o perioada lunga de timp.
Din pacate nu prea fac fericite presoanele din jurul meu, mai mult le dezamagesc, iar aici fac referire strict la familie, dar o sa am grija ca acest lucru sa se schimbe.
Cand faci fericita o persoana e ca si cum ai fi tu fericita...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fericirea pentru mine e ca un bumerang care se mareste cand se intoarce. Cu cat dau mai mult, cu atat parca se intoarce si mai mult ^^ Imi place sa fiu pozitiva cu oamenii cu care interactionez, sa zambesc mult si imi place maxim cand le zambesc necunoscutilor si zambesc si ei chiar daca sunt pe partea cealalta a trecerii de pietoni de exemplu, e dragu' laughing

| Felissa13Eden a răspuns (pentru anonim_4396):

Aww
Asta mi-a facut ziua mai buna.
Oamenii frumosi mereu impart fericire big grin

| oFrunza a răspuns:

Fericirea mea consta in simplul fapt sa fac anumite persoane sa zambeasca si sa le ofer un inceput de zi mai bun.

| Sîrb_Ramona_1998 a răspuns:

Pentru mine fericirea e un sentiment pe zare nu mi-l dau banii sau lucrurile materiale, ci prietenii și familia.
Îmi place sa îi fac pe alții fericiți.
Funda re rog