| Andreeaioan115 a întrebat:

Ce este adolescenta propriu-zisa? Dau funda

Răspuns Câştigător
| kysu a răspuns:

Adolescenta...inseamna oameni care au crescut, care au capatat putere si s-au maturizat. este a doua etapa, copil-adolescent, sper ca te-am putut ajuta

| Andreeaioan115 explică (pentru kysu):

Si pana la ce varsta dureaza adolescenta?

| kysu a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Cercetatorii spun ca au descoperit ca adolescenta se intinde pana la 25 de ani

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

O perioada nașpa in care te dezvolți fizic și psihic

| Andreeaioan115 explică (pentru SilentRain):

Si pana la ce varsta esti adolescent/a? dau funda daca imi raspunzi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Pana termini scoala 12 clase esti adolescent. Apoi daca dai la facultate, esti student. Daca stai acasa, esti somer, si daca te duci la munca, deja esti adult responsabil.