| anonim_4396 a întrebat:

Ce firma este mai buna dintre oriflame, metropolitan si avon? big grin Si in afara de acestea, ce alte firme ``bune`` cunoasteti? happy Prin ``bune`` ma refer la produse cat de cat bune si popularitate mare.winking
Multumesc! kiss

Răspuns Câştigător
| Dhyd a răspuns:

Depinde ce astepti de la produsele respective. De exemplu, AVON are o gama mai larga de produse, si chiar scot produse pe banda rulanta insa din punct de vedere calitativ nu exista comparatie cu ORIFLAME pentru ca acestea din urma sunt produse suedeze, superioare din multe perspective. METROPOLITAN vinde chestii cam de duzina, ieftioare. Sa nu credeti ca m-a pus cineva sa fac reclama/antireclama insa asta e parerea mea prezentata din perspectiva unui consumator ce a incercat toate produsele. Produsele AVON sunt poloneze ( dati un search pe forumurile de make-up sau ceva cu privire la asta - polonez la produse de infrumusetare = marfa chinezeasca la nivelul hainelor ). Sincer, eu am acum un fond de ten de la AVON si unul de la ORIFLAME si le alternez...mi se pare normal sa nu am cine stie ce pretentii la asemenea preturi. Sampon si geluri de dus folosesc de la YVES ROCHER. miros foarte bine si se vede ca sunt mai concentrate.

3 răspunsuri:
| AndaWest a răspuns:

Din cate stiu eu, avon.doar ca sunt si foarte scumpe, eu imi cumpar cate ceva doar cand gasesc oferte, in rest nu imi convine.mai cumpar de la yves rocher, sunt mai convenabile

| deea89 a răspuns:

De la oriflame nu am luat niciodata nimica.de la avon am mai comandat parfumuri si am fost foarte multumita.iar de la metropolitan mai mereu face comanda o verisoara si ea spune ca este multumita si in calitate de produs si pret.acuma na...fiecare cu parerea lui.

| AngelaZero a răspuns:

Din propria experienta de anul trecut cand le-am aranjat pe 4 tipe pentru banchet, avon mi s-au parut cele mai buna la capitolu machiaj, poduse pentru par si la capitolu parfumuri avon si oriflame