| loveyourlifeis4ever a întrebat:

Ce idei mi-ati putea da pentru a curata garsoniera noastra (are mucegai, e foarte umed si un miros foarte urat ) ca sa putem locui in ea fara sa ne imbolnavim?

p.s. stam la parter...

scuze pentru categorie!

2 răspunsuri:
| facepalmlol a răspuns:

Chemati-i pe cei cu dezinsectia sau cum s-or fi numind(da, sunt constienta ca dezinsectia se refera la insecte, dar nu stiu cum se numesc cei ce se ocupa cu curatatul in totalitate).
Macars tii ca aia isi fac treaba si pe urma urmezi instructiunile.

| adishorMS a răspuns:

AERISIRE, la blocurile vechi era dar la majoritatea s-a intrerupt pt.ca la ce? si daca un vecin o astupa nu mai are "tragere"ca la cosul de fum
aerisirea cat mai des a incaperilor, eliminarea cu hota a vaporilor din bucatarie sau cu ventilator a celor din baie
mucegaiul apare unde este UMEZEALA si RECE, vara dispare nu?
tu poti indeparta mucegaiul cu 15 ron
iei un tub de spray cu solutie antimucegai si pulverizezi in zonele cu mucegai, dispare vazand cu ochii, dar citesti instructiunile. eu am folosit de la SAVEX am cumparat din kaufland
mirosul de asemenea vine de la mucegai, acesta de la umezeala ......deci trebuie stopata aceasta prin ventilare sau aerisire