| paletedestele23 a întrebat:

Ce joburi part-time sunt recomandate unui student? Prietena mea este la facultatea de litere, dar vrea să câștige niște bani să își plătească chiria, dar nu știe ce job ar fi ideal, care să nu îi ocupe mult timp. Ne puteți ajuta cu niște recomandări?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate sa stea la caminul studentesc si sa imparta camear cu mai multe colege, ca atunci ajunge foarte-foarte putin, plata caminului.
Poate sa-si ia un job de weekend (McDonald, terase, crasme, cluburi), ca in timpul saptamanii nu are timp de munca, fiindca dimineata pana dupa pranz merge la facultate, iar dupa amiaza invata pe rupte acasa.

| paletedestele23 explică (pentru Violleta2022):

Din păcate pentru cămin trebuie să se înscrie, iar direcția de administrare campus împarte locurile, iar ea nu a primit cameră din păcate, deci este nevoită să își ia chirie

| sierra1 a răspuns:

"Prietena mea ..nu știe ce job ar fi ideal. niște recomandări?"

in ce domeniu excelează "prietena"?

| paletedestele23 explică (pentru sierra1):

Nu sunt multe
Ar fi primul ei job
Este în anul întâi de facultate

| sierra1 a răspuns (pentru paletedestele23):

Ce să-i recomandăm (ție sau mă rog, ei) dacă nu știm ce știe și ce-i place?

| DeMicUnCălător a răspuns:

McDonalds