| djbdkjfkdjfkjdkfdfkdsvhfsdhbvbhjvgbdsfg a întrebat:

Ce parere aveti:am fost intr-o zi in parc cu iubitul meu si cu prietena mea(mai erau mai multi)dar cei care participa la actiune sunt ei; x.Deci la un moment dat au sosit doua colege de clasa a iubitului meu s-au pus pe banca (sa se aseze ca se daduse cu rolele). Iubitul meu facea pk(parkour )si cand le-a vazut a mers la ele (eu fiind pe un leagan cu prietena mea) el s-a dus la ele si cum erau doua s-a asezat intre ele pe banca eu eram drept in fata lui pe leagan.Si l-ea luat de dupa cap(pe amnd2) apoi m-a chemat la el sa-mi faca cunostiinta cu ele.Eu proasta m-am dus. si am stat acolo langa banca. El a obs de la un moment dat ca ma uitam urat la el. S-a ridicat de acolo si m-a dus in alt loc.(ne-am mutat locul) pe drum. el tot spunea ca una dintre fete il dispera f tare.ca nu stiu cum le raspunde ea la profesori si il dispera fata respectiva. Voi ce parere aveti de ce a facut?(nu e mare lucru? sa nu fiu suparata pe el?)

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu a dat dovada ca le place n-ai de ce sa te superi pe el. Mai ales daca o dispera nu trebuia sa se duca la ele poate ii place de cealalta fata.

| gigiro a răspuns:

Ele sunt colege,iar tu esti prietena. In orice caz,nu trebuie sa fii suparata, dar nici sa lasi asa situatia. Trebuie sa-i spui prietenului tau, ca nu vrei sa mai asisti la astfel de faze.

| albinuta_2886 a răspuns:

Am sa iti spun cum as reactiona eu in situatia asta.
Nu mi-ar conveni ca prietenul meu sa ia in brate/dupa gat alte fete in prezenta mea.
Daca ar face asta la scoala(pentru ca ziceai ca sunt colegele lui) nu mi-ar pasa. E o dovada ca se inteleg bine si ca socializeaza. Nu ma deranjeaza sa aiba prietene atat timp cat nu pune mana pe ele in prezenta mea.

| Annablabla a răspuns:

Ai motive sa fii suparata pe el.
Arata.i indiferenta. Dar nu prea mult timp.
E prima greseala. De fapt toti gresim nu? Nimeni nu.i perfect
in fine,sa revenim.
daca te intreaba ce e cu tine, spune.i ca te.a deranjat ce a facut atunci cu tipele respective. Daca isi cere scuze, poti sa il ierti.dar sa nu se mai intample. daca nu isi cere scuze. lasa-l.o sa vina el la tine
succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te superi, ei sunt doar prieteni si nu ai fost deloc proasta ca te-ai dus, ai parut indiferenta in fata lor, nu geloasa.