| Unique a întrebat:

Ce parere aveti ca in intreaga lume, acum fetele frumoase si sexy se numesc pitipoance? care e farmecul acestui cuvant? Recunosc ca sunt si fete foarte frumoase care se numesc c... e si interesate intr-un cuvant, dar sunt si altele cuminti si foarte frumoase de asemenea! voi ce credeti? am dreptate? voi ce parere aveti in general despre cuavntul pitipoanca?

21 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu cred ca ultima categorie e pe cale de disparitie.Chiar n-am mai vazut de mult timp fete frumoase care isi stiu lungul nasuluino talking
Sa fi piti nu trebuie sa fi frumoasa(cine a zis asta?straight face)trebuie sa ai cu ce(expresie cu doua sensuri:a)dotari; b)bani, ultima pana se iveste un baiat suficient de fraier sa investeasca oh go on)sa aiba un anturaj care sa ii permita sa cunoasca cocachatterbox

| Bacemi a răspuns:

Pitipoanca reprezinta fata care e plina de figuri si care isi da o importanta mult prea mare. Cu ea nu prea ai ce vorbi. E superficiala. Tot ce poti admira la ele e frumusetea. Si asta nu intotdeauna pentru ca nu toate au bun gust si multe exagereaza.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pitipoance sunt doar fetele care sunt dragute dar imbracate urat, tipator, fara eleganta, fara stil, care sunt, poate frumusele, dar nu au destula inteligenta pentru a se pune in valoare. Nimeni n-o sa-i spuna pitipoanca unei fete frumoase, inteligente, imbracate elegant. Dar cand le vezi pe platforme, cu buzele pictate cu vopsea (ca ala nu e ruj), cu fond de ten sa-l iei cu dalta, dar in pantaloni scurti si maiou cu buricul afara, te gandesti serios daca au ceva in cap. Si daca deschid si gura, te lamuresti ca n-au. Pitipoance sunt fetele care stau doua ore in fata oglinzii si ies de-acolo imbracate aiurea si excesiv machiate, dar care nu au citit mai mult de 20 de carti in viata lor.

| Flav a răspuns:

Ok, ma uit la poza ta si mi-ai subliniat(a ''n'' oara ce-i drept) ca o pitipoanca niciodata nu-si va da seama ca-i o pitipoanca, intotdeauna se va crede o diva, o fumeie frumoasa, cu aere de intelectuala, sexy daca-si pune tencuaiala de machiaj si-un decolteu, iar mai nou, si cu principii sau aere de filosofie.

| Vizitiul a răspuns:

"Ca sa-ti dai seama de prostia ce zace in tine trebuie sa ai un dram de inteligenta!"
Pitipoanca, in conceptia mea: domnisoara cu aere de vedeta care pozeaza in diva. Bine, sa nu mai punem stridenta machiajului, imbracamintea extravaganta si vocabularul din coltul blocului, lipsa neuronilor si a sinapselor, in schimb, pluseaza la capitolul ignoranta, fite (pe care le scapa la fiecare pas.)

| Unique explică:

Da ma gandesc, raspunsurile voastre sunt bunedar totusi ar trebui ca toata lumea sa se uite la ea, inainte de-a aduce un critic comentariu impotriva altuia fara sa stie cine si ce fel de om este.Corect?

| Unique explică:

Ms de raspuns! bravo, asta e gandire de om matur, bravo

| paramore a răspuns:

Daca iti scoti tatele afara si mergi cu ''fundul'' inapoi ca sa arati ca ai cur nu inseamna ca esti sexi, nu esti nici macar interesantaoh go onastea is pitipoancele, mascate ca la carnaval si pline de figuri, cred ca s-a terminat lumea la elestraight facedar mi se pare mie sau te km simtithinking vad ca te agiti aici...pe mine nu ma deranjeaza in nici un fel pitipoancele, doamne ferestelaughingdar ma bufneste rasul cand vad poze ''sexi'' faqte in oglinda de la baie, cu ochelari de soare la lumina lumanarii si niste talente pe ele de zici ca sunt naomi campbell

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Ma.lumea numeste o fata pitipoanca din 2 motive mari si tari :
1.Chiar asa sunthappyfrate esti frumoasa, sexy, n-am nimic in potriva dar nu-ti fa poze in oglinda cu ochelarii de soare and stuff[generalizez.Nu vorbesc despre o anumita pers.]
2.Gelozie.Pura gelozie si frustrare.Adica nu te cunosc, vad ca te intelegi bine cu baiatul pe care il plac. ala nu ma suporta. ce ma gandesc te fac piti.Intelegi?
Ce cred despre cuvantul pitipoanca? Doar alt neologismoh go on

| danycosty a răspuns:

Majoritatea pitipoancelor devin si c...e.Devin asa din lipsa unei slujbe sau din placere. Unele sunt asa de proaste incat se cred foarte admirate si incomparabile, laudandu-se singure ca au umblat cu atatia barbati.

| 16.laura.16 a răspuns:

Fetele care sunt,, cuminti si frumoase,, nu vor fi considerate,, pitipoance,,.
Pitipoancele sunt cele care se cred(repet) se cred frumoase si inteligente. Sau, ca sa folosesc un limbaj potrivit,,, shmekerite, dive, printese,,. Se identifica prin imbracaminte tipatoare, mult decolteu si transparenta, machiaj exagerat si miscari din buric, pe manele. Au poze in fata oglinzii, cu ochelarii pe nas, in casa, si prin cautarea disperata a statusurilor cat ma interesante.

De asemenea, ele nu vor realiza niciodata cat sunt de penibile si nu vor admite ca sunt pitipoanca: vor pune totul pe seama invidiei!

| 16.laura.16 a răspuns:

Fetele care sunt,, cuminti si frumoase,, nu vor fi considerate,, pitipoance,,.
Pitipoancele sunt cele care se cred(repet) se cred frumoase si inteligente. Sau, ca sa folosesc un limbaj potrivit,,, shmekerite, dive, printese,,. Se identifica prin imbracaminte tipatoare, mult decolteu si transparenta, machiaj exagerat si miscari din buric, pe manele. Au poze in fata oglinzii, cu ochelarii pe nas, in casa, si prin cautarea disperata a statusurilor cat ma interesante.

De asemenea, ele nu vor realiza niciodata cat sunt de penibile si nu vor admite ca sunt pitipoanca: vor pune totul pe seama invidiei!

Intelegi?

| zhuzhu a răspuns:

Da mai asa e nu trebuie sa judecam lumea pentru ca ne putem insela.Cred cum a zis si "fata cu suvite albastre" din gelozie faci pe cineva piti.

| cristiano9 a răspuns:

Ai dreptate, dar cum unii sunt atat de plini (e) de ei incat nu se mai suporta sh isi dau cu parerea despre alta persoana pe care nici nu o cunoaste din pura invidie. ceau:X:X te ::*:*:*

| 2l3xandra a răspuns:

Nu toate fetele frumoase si sexy sunt numite pitipoance

doar cele care isi fc poze cu:bot" incordat in oglinda cu ochelari de soare in casa sau puse in nu stiu ce pozitii pe covor pe perete pe nu stiu unde... fetele care at cand merg pe strada stralucesc mai rau ca auru` sau argintu` si ne dam fite pe hi5 facebook sau eu mai stiu unde

fata care atunci cand face o poza...gen:"dimineata cand tocmai m-am trezit" si sa fie plina de machiaj dar in pijamale si in pat care

fetele care au poze in toate baile in care au intrat si etc

si ca sa vezi cum sunt pitipoancele intra pe:

Http://hai6.net/
sau
Http://pitzipoanca.org/

| `KiddO` a răspuns:

Flav--> Respectwinking

| Zazu a răspuns:

"Fata", si pitzipoancele astea sunt pe categorii si"niveluri", au si ele rank-ul lor in grup. Cele mai modeste, care de abia isi incep cariera de pitzi, cele care au inceput sa deprinda codul manierelor pitzi si cele cu experienta. Punctul forte al unei pitzi e poza de la hi5 sau facebook, machiata strident, imbracata cu rochita cea mai frumoasa imprumutata de la vecina de la etj 4,"poza" de la cununia civila a celei mai bune prietene sau fara, mai "naturel". Rujul este arma fatala, coafura stilata care ne da pe spate, macatul sau carpeta "persana"asezata frumos pe canapeaua din dormitor sau sufragerie, ochelarii D$G, si tocurile de de lac pentru cele de 1, 50cm.
"Fata", fetele frumoase nu isi atarna cu carlige de rufe "pozele" pe unde se poate, ca "s-a sara" in "vazul" lumii, se intretin singure si nu asteapta pomana de la primul cocalar cazut din pod.Sunt modeste si au bun gust, au caracter si educatie. Pitzipoacle sunt exact pe dos, inculte, isi ascund creierul sub o pereche de ochelari de firma, fac pe doamnele in devenire, isi dau aere de mironosite si au un vocabular pestrit -filozofic, ceea ce dovedeste ca se straduiesc sa intre in canoanele manualului pitzi, joaca farm-ville din lispa de activitate intelectuala, sau isi cauta statusuri copiate mecanic din internet pentru ca le este greu sa gandeasca singure cu cei 3 neuroni roz de care dispun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele care nu stiu sa faca diferenta dintre ridicol si decent sunt pitipoance. Si tocmai pentru ca nu stiu, e semn al unei carente intelectuale.
Astfel, intrunesc toate conditiile!
Bafta in ceea ce va doriti sa deveniti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@GenOm? Sigur esti tu? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ceva pitipoanca zicea ca Genom si-a sters contul. Sa mai crezi ceva din tot ce-ti spun? Urat, urat!

Dmonik, una peste alta asta nu-i genom genuine. Nu vezi ca-i funditar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@furni, taci, pitzipoanca de mine incearca sa fure meserie!
@GenOm, desi ai luat funda, ti-a dat gazda si stupid, ce sa mai cred?
Eu nu mai vreau funde!