| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre toata povestea asta cu cainii maidanezi? Voi ce ati vrea sa se intample cu acestia?

10 răspunsuri:
| AndreeaEma a răspuns:

Buna!
Ar trebui stransi in adaposturi si mai apoi sa fie infiintat un sistem de adoptie, dar nu exista fonduri pentru asa ceva si chiar daca exista, cu siguranta nu vor fi alocate.
Singura solutie pe care o vad eu in momentul acesta, chiar daca voi fi criticata de unii, este eutanasierea cainilor vagabonzi.
Te pup kiss

| Corinnààà a răspuns:

Ce va mai cacati pe voi. Vai cutu-cutu toata ziuasi nu faceti NIMIC. Nu-mi place, dar trebuie sa scapam de ei. Dupa asta o lege. Am fabulat destul.

| xBlackDreamx a răspuns:

Ar fi bine sa fie inchisi, iar cei mai agresivi omoratihappy Acum nu sariti cu gura pe mine, dar decat sa fie omorati si alti oameni, ar fi mai bine asa...

| Biancaalone a răspuns:

Pai mie sinccer chiar mi-e mila de ei! Adica sunt si ei niste suflete care au nevoie de mancare! Daca nu le dau mancare....cu naiba vrei sa nu ne atace!

| AnneSiAtat a răspuns:

Să fie luaţi de pe străzi, îngrijiţi, apoi adoptaţi. săracii de ei, chiar credeţi că au neapărat ceva cu oamenii? au ajuns să-i mănânce pentru că mor de foame, şi s-au dus ei singuri în stradă? nu, noi, oamenii ăştia proşti i-am abandonat. ar trebui să fie adoptaţi şi iubiţi, şi nu s-ar mai întâmpla astfel de nenorociri.

| Radamel a răspuns:

Sal. Sincer, statul roman le-a oferit ONG-urilor aprox. 4 mil de euro ca sa scape de ei, e o suma colosala.Ei trebuiau sa-i bage in custi si sa-i hraneasca pana venea cineva sa-i cumpere, ca de 4 mil iti ajungea mult timp. Acuma, daca asta nu a mers, ce sa faci, eutanasieze-i!

| SlymOvy a răspuns:

Sa fie tinuti intr-un adapost special pana isi vor gasi stapan iar daca nu isi vor gasi sa fie eutanasiatiwinking adica serios chiar sunt prea multi si sunt oameni in pericol din cauza lor!

| roddy a răspuns:

Nu stiu! cred ca ar fi mai bine sa fie prinsi si inchis bine undeva unde sa nu fie oameni prin preajma macar asa nu vor mai manca pe nimeni

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru roddy):

Si de unde bani pentru mancare..si ce mai au ei nevoie? Adica ok.vor fi tinuti o perioada pana isi vor gasi un stapan. Si daca nu isi vor gasi?

| xBlackDreamx a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Ar putea manca resturile de la restaurante/fast food-uri...