| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre toata povestea asta cu cainii maidanezi? Voi ce ati vrea sa se intample cu ei?

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In China cu ei.

| mona a răspuns:

As vrea sa nu mai existe pe fata pamantului[nu ma intereseaza criticile iubitorilor de maidanezi]

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru mona):

Da..acum toti astia. iubitorii de maidaezi vor sari sa-i apere, sa nu-i omoare. O gramada de pensionare senile vor face proteste.rolling eyes

| mona a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Cam asa e...

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru mona):

Cel mai naspa e ca au asteptat sa se intample o tragedie, cum a fost moartea acelui baietel, pana cand sa priveasca aceasta problema ca pe o problema cu adevarat importanta!

| mona a răspuns (pentru IzabellaVanessa):

Acum,,dezbat,,problema dar pana ce pun in aplicare o sa se mai intample o tragedie doua de genul asta, nici nu vreau sa fiu in pielea parintilor acelui baietel care avea varsta baiatului meu, cred ca cainele ala din mana mea isi gasea sfarsitul

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru mona):

Acum dezabat..au asteptat sa moara cineva ca sa faca si ei ceva. Mi-au dat lacrimile cand am auzit ce s-a intamplat cu saracul baietel. Prin ce chinuri a trecut saracul.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Sa-i eutanasieze. Oricum, ei sufera pe strazi, iar in tara asta e singura solutie benefica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In niciun caz sa ii eutanasieze. De vina nu e cainele ca a omorat omul. De vina e omul ca nu stie sa se pazeasca. Am mai trecut si eu pe langa haite de caini maidanezi, noaptea. Daca nu ii provoci, nu iti fac nimic.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si eu trec seara pe langa maidanezi si nici nu-i bag in seama si tot se napustesc asupra mea... cum explici asta?

| IzabellaVanessa a răspuns (pentru anonim_4396):

Nimeni nu stie ce e in capul lor. Tocmai de asta oamenii "de sus" trabuia sa se gandesc de mult la aceasta problema.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai efect asupra cainilor, norocoaso.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Credeam că-s singurul om care n-a fost atacat de maidanezi pe stradă când am trecut pe lângă ei. laughing

E ca un delir naţional din ce văd, cu aceşi câini de pe străzi. Bine, e logic, având în vedere că toată presa vuieşte în jurul acestui subiect(cu toate că nu le ştiu motivul pentru care fac asta).

Ca mai toate subiectele despre care se discută în prostie şi cărora li se acordă o importanţă ieşită din comun, am o părere proastă. Aş vrea ca fiecare aşa-zis " iubitor de animale " să-şi ridice câte un adăpost în care să se ocupe de toţi maidanezii din ţară. Ar fi cel mai frumos, aşa ar putea coexista două specii nu prea norocoase de animale fără să se mai lase cu scandal din cauza vreuneia din ele. Dacă nu, să-i prindă pe toţi şi să-i facă pachet pentru China, în semn de recunoştinţă a întregii suflări româneşti pentru toate kitschurile şi produsele pe care ni le oferă la preţ de nimic. Pe pachetele respective să pună un ambalaj mare pe care să scrie aşa şmecher, pe două rânduri " With love from / Made in ", iar între lângă cele două rânduri să fie scris mare(normal) " ROMÂNIA ". În niciun caz să-i eutanasieze. Oricum nu i-ar eutanasia, deci despre ce naiba vorbim? laughing Doar nu-şi închipuie cineva că s-ar pune nişte oameni să strângă vreo nu ştiu câte mii de câini vagabonzi şi să-i omoare într-o manieră puţin dureroasă?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cainii n-au fost niciodata o problema pentru mine. Dar treaba asta cu eutanasierea mi se pare retarda. Nu prea cred ca o sa se miste ceva in tara asta. Deci mai bine te gandesti ce faci ca sa supravietuiesti printre ei, decat sa te agiti sa scapi de ei. Vina o au oamenii in cea mai mare parte, ei i-au adus pe strazi si ei nu stiu sa se protejeze de ei.

| ℓσяєภยş a răspuns:

Sa ii eutanasieze.

| RobiD a răspuns:

E o problema delicata, cred ca ar trebuie identificati cainii agresivi, dar si aici e discutabil, pentru ca un caine oricat de bland este, poate fi imprevizibil.Trebuie mai multa atentie de partea ambelor parti, si autoritatile trebuie sa fie mai prompte si sa isi faca datoria ca la carte, insa si oamenii sa aiba mai multa grija de copii atunci cand ies intr-un loc public.

| Daniel2020 a răspuns:

Toata problema e ca Romania e o tara de *** asta e treaba ca nu au nici cainii aia vina ca Dumnezeu le-a dat viata.in alte tari de ce nu e asa si doar in Romania...