| Esperança a întrebat:

Ce placere gasiti in tutun? Cum va simtiti cand fumati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o placere, nu fumez

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

E doar un simplu viciu, cand fumezi te simnti ceva mai relaxat/a, asta daca nu te gandesti la faptul ca arzi 300-400 lei pe luna si sa nu mai zic de sanatate! Placere nu gasesti, nu iti da o stare de "euforie"cum e la alcool si la droguri! Dar tu ce placere gasesti cand ne intrebi pe noi?

| Esperança explică (pentru ROB3RT89):

Sunt doar curioasa de ce oamenilor le place sa bage fum in ei. De era o paine 10 ron nu o cumpara, dar pe tigari dau si 50 ron pe pachet daca e cazul. pe langa asta cum ai zis si tu tigarile aduc numai neplaceri si de asta nu inteleg de ce omul fumeaza?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Esperança):

Nu trebuie sa judeci omu pentru faptul ca fumeaza, nu da nici cu parul si nici de furat nu fura! Acum sa-ti explic...In adolescenta apar fel si fel de provocari,toti s-au apucat in joaca de fumat,sa vada cum e etc etc! Pe masura ce timpu trece devi din ce in ce mai dependent, si peste noapte fumator inraithappySi consumul de alcool creaza neplaceri, dar uite ca e mai bine vandut ca painea calda...

| Esperança explică (pentru ROB3RT89):

Imi pare rau daca tu asta ai inteles din comentariul meu. Eu nu am dreptul de a judeca pe nimeni. Stiu ca alcoolul,drogurile,fumatul pot pune stapanire pe un om,dar imi place ca exact omul acela zice "eu sunt un om liber,fac ce vreau",dar de fapt el e plin de vicii. Am intalnit oameni bolnavi,care mi-au zis ca ei nu mai se pot lasa de fumat ca se imbolnavesc si mai tare. Repet nu am pus intrebarea nici raspunsul ca o ofensa pentru cineva,sau pentru a judeca, nicidecum. Voiam doar sa aud ceva opinii, pareri atat tot.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Esperança):

Am inteles, dar tu ai spus"De era o paine 10 ron nu o cumpara, dar pe tigari dau si 50 ron pe pachet daca e cazul"si asta e o mica judecata/critica/brafa cum vrei tu sa-i spui la adresa fumatorilor.Si esti libera sa intrebi orice, de aia e si TPUhappyDaca tu ai intalnit omeni bolnavi care nu puteau sa se lase de fumat, am vazut oameni la pat care isi luau pastile cu bere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand fumezi uiti de criji te linistesti.In unele cazuri ametesti putin si te simti mai happy(nu e ca drogul).Nu e cine stie ce dar...